B ΕΣΚΑΣΕ Α ΕΣΚΑΣΕ Γ ΕΣΚΑΣΕ

Chalkis Basket 2023: Νίκες για Ντίκος-Hawks-Μωραΐτης-Μύρων

Το πρωτάθλημα ανεξάρτητων ομάδων ”Chalkis Basket 2023” συνεχίστηκε την Κυριακή με 4 αγώνες και στους δύο ομίλους του πρωταθλήματος.

Στον α’ όμιλο ο ”Ντίκος Καφεκοπτείο” έκανε το 5/5 κερδίζοντας τη SABO με 48-38.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τους Χαλκίδα Hawks που νίκησαν το Σύλλογο Μικρασιατών ”Η Νεάπολη” με 55-51.

Στο β’ όμιλο το Τεχν. Γραφείο Μύρων νίκησε τους Los Otros με 49-42, ενώ ο Μωραϊτης επικράτησε του Τεχν. Γραφείο Μπέλλος με 81-60.

Αναλυτικά οι αγώνες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ-SABO 48-38

Διαιτητές: Αρτσίτας-Γαϊτανάρος.

Κριτές: Παντελή-Χατζησωτηρίου-Μασλατζίδης Κ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-3, 28-11, 39-22, 48-38.

ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ (Μήτρογλου): Δημαντώνης 2, Στενός, Βεζυρτζόγλου Σοφ. 2, Δημητρίου 11, Ντίκος 6 (2), Κουλουρίδης 4, Κουρέλης, Σαράπης 10, Μήτρογλου, Τσώτας 4, Φέλλιος 7 , Τσίτσης 2.

SABO (Μπιρμπάκος): Κούκας, Μακρύγιαννης 23 (1), Κοίλιαρης, Παπουτσής, Ιωαννάτος 1, Μπιρμπάκος, Μώρος 2, Νικολάου 2, Δημολιάνης 10.

 

ΣΥΛΛ. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ”Η ΝΕΑΠΟΛΗ”-ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS 51-55

Διαιτητές: Αρτσίτας-Γαϊτανάρος.

Κριτές: ΧατζησωτηρίουΠαντελή-Μασλατζίδης Κ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 35-21, 40-34, 51-55.

ΣΥΛΛ. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ”Η ΝΕΑΠΟΛΗ” (Αναγνώστου-Μόρτος): Σκοπελίτης, Μπιλάλης 13 (2), Τσάτσης, Γιαπλές 5 (1), Βουκούτης, Μόρτος, Αντωνιάδης, Αλεξίου 12, Γεροντίτης 5, Κλωτσοτύρας 7, Πετρίλης 9, Μακρής.

ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS (Σαλής-Χαρμαντάς): Μέγγουλης 7 (1), Ζήσης 5 (1), Βογιατζής 2, Κούτουλας 9 (1), Λέρτας 15 (2), Χαρμαντάς 13 (1), Κοτρογιάννης 2, Λαζαρίδης, Χαλκιάς, Χούσος, Παπαδόπουλος 2.

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΧΝ. ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΠΕΛΛΟΣ-ΜΩΡΑΪΤΗΣ 60-81

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Αποστόλου Αντ.

Κριτές: Εμφιετζής-Μασλατζίδης Στεφ.-Μέτσκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 34-41, 43-63, 60-81.

ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΠΕΛΛΟΣ (Μπέλλος Ν.): Ιωάννου Δ. 19 (2), Ιωάννου Κ., Παχός, Μπέλλος Ν. 16, Γάτος 2, Γέραλης 14 (1), Μπέλλος Χαρ. 9 (1), Κρομμύδας.

ΜΩΡΑΪΤΗΣ (Κουτσογιάννης): Κουτσογιάννης 16 (4), Τσάλας 3 (1), Αγγελάτος, Παπακωνσταντίνου, Καρόζης 5 (1), Κιάκης 10, Νασάκης 28 (1), Φεντερίκο, Ντεμένσκι 8, Κολάρος 6 (2), Μωραΐτης 5 (1).

 

LOS OTROS-ΤΕΧΝ. ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΥΡΩΝ 42-49

Διαιτητές: Μυτιληνάκης-Αποστόλου Αντ.

Κριτές: Εμφιετζής-Μασλατζίδης Στεφ.-Μέτσκα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-18, 22-26, 36-37, 42-49.

LOS OTROS (Σταμπουλής): Καγιάς, Νέζης 2, Αργύρης, Πλειώνης 3, Κουλουρίδης, Παπαδόπουλος 19, Γκλιάτης 1, Τριανταφυλλίδης 10, Τσακάλης, Μπλάνας, Σταμπουλής, Τουλουμτζής 7.

ΤΕΧΝΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΥΡΩΝ (Κουτσονάσιος): Σιμιτζής, Ματαράγκας, Μιχαήλ 3 (1), Κουτσονάσιος 12, Κρίκος 15 (1), Σταματόπουλος 1, Γκαρούτσος 13 (1), Αποστολόπουλος 1, Χανιώτης 4.

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Υ-Κ Ν-Η
1 ΝΤΙΚΟΣ ΚΑΦΕ 5 10 344-256 5-0
2 GREEN HEALTH 4 7 246-205 3-1
3 ΣΥΛΛ. ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ 4 5 187-219 1-3
4 ΦΙΛΟΙ ΤΕΤΑΡΤΗΣ 3 4 140-163 1-2
5 ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ ΧΑΛ. 3 4 134-162 1-2
6 ΕΥΒΟΪΚΗ ΖΥΜΗ 2 3 114-117 1-1
7 ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS 2 3 112-137 1-1
8 SABO 3 3 117-135 0-3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ Υ-Κ Ν-Η
1 ΜΩΡΑΪΤΗΣ 4 8 306-219 4-0
2 LOS OTROS 4 7 214-188 3-1
3 REMAL MADRID 4 6 184-210 2-2
4 ΑΕΡΑΤΟΙ 4 6 175-211 2-2
5 PISTOLS 3 5 162-165 2-1
6 SAN XALIO SMURFS 4 5 192-227 1-3
7 ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΥΡΩΝ 2 3 86-80 1-1
8 ΑΒΑΝΤΕΣ 3 3 149-175 0-3
9 ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΠΕΛΛΟΣ 2 2 121-144 0-2

 

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Σ. Καρυστίας-Αίολος Χαλκίδας 66-77

pannikolaou

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική 88-59

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Έφτασε στο τέλος με τον λάθος τρόπο!

pannikolaou