B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Έναρξη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ Όμιλος) με τη διεξαγωγή της 1ης αγωνιστικής σε μια κατηγορία που αναμένεται φέτος με μεγάλο ενδιαφέρον!

Ο Άρης Αμφίκλειας πήρε διαφορά στο σκορ στη β’ περίοδο και με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Α. Χαρατσή (27 πόντοι) νίκησε στην πρεμιέρα την Αναγέννηση Λαμίας με 70-57.

Πολύ καλή εμφάνιση της Αλιάρτου στο β’ ημίχρονο στη Λαμία και άνετη νίκη απέναντι στον ΑΠΣ Λαμίας με 69-94.

Η Μαλεσίνα δεν αντιμετώπισε προβλήματα στην έδρα του Μώλου, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 44-70.

Στο τοπικό ντέρμπι της Λαμίας, η Μπούκαλη νίκησε με 71-57 τον Πρωτέα έχοντας τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τη 1η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)

Πρωτέας Λαμίας-Μπούκαλη 57-71

ΑΠΣ Λαμίας-Αλίαρτος 69-94

Μώλος-Μαλεσίνα 44-70

Άρης Αμφίκλειας-Αναγέννηση Λαμίας 70-57

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-12/11)

Μπούκαλη-Μώλος

Αλίαρτος-Πρωτέας Λαμίας

Αναγέννηση Λαμίας-ΑΠΣ Λαμίας

Άρης Αμφίκλειας-Μαλεσίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μαλεσίνα 1 2 70-44 1-0
2 Αλίαρτος 1 2 94-69 1-0
3 Μπούκαλη 1 2 71-57 1-0
4 Άρης Αμφίκλειας 1 2 70-57 1-0
5 Αναγ. Λαμίας 1 1 57-70 0-1
6 Πρωτέας Λαμίας 1 1 57-71 0-1
7 ΑΠΣ Λαμίας 1 1 69-94 0-1
8 Μώλος 1 1 44-70 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Χαρατσής Αντ. (Άρης Αμφίκλειας) 27
  2. Κουμπούρας Β. (Αναγέννηση Λαμίας) 27
  3. Κονδύλης (ΑΠΣ Λαμίας) 25
  4. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 20
  5. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 19
  6. Μητρόπουλος (Αλίαρτος) 19
  7. Παππάς (Αλίαρτος) 18
  8. Κεφαλληνάκης (ΑΠΣ Λαμίας) 18
  9. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 17
  10. Μυλωνάκης (Μπούκαλη) 17
  11. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 14
  12. Σκουρτανιώτης (Αλίαρτος) 14
  13. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 13
  14. Βαλασίδης (Αναγέννηση Λαμίας) 12
  15. Γαλανός (Αναγέννηση Λαμίας) 12
  16. Φωτητζόγλου (Άρης Αμφίκλειας) 11
  17. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 11
  18. Τσέκος (Αλίαρτος) 11
  19. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 11
  20. Φούντας (Μώλος) 11
  21. Πολύμερος (Μώλος) 11

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 3
  2. Κουμπούρας Β. (Αναγέννηση Λαμίας) 3
  3. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 3
  4. Μητρόπουλος (Αλίαρτος) 3
  5. Κοσμάς (Πρωτέας Λαμίας) 3
  6. Χαρατσής Αντ. (Άρης Αμφίκλειας) 2
  7. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 2
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 2
  9. Σκουρτανιώτης (ΑΠΣ Λαμίας) 2
  10. Θέος (ΑΠΣ Λαμίας) 2

Σχετικά άρθρα

ΑΕΕΠ Χαλκίδας: Στο προπονητικό τιμ και ο Δημήτρης Μακρύγιαννης!

pannikolaou

Επίσημα στον ΠΑΟΚ ο Νίκος Περσίδης!

pannikolaou

Τεχνικός Διευθυντής στην ΑΓΕΧ ο Γ. Πανούσης

pannikolaou