FEATUREDΚΥΠΕΛΛΟ

Κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ: ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 56-80

Ο Πρωτέας έπιασε πολύ καλή απόδοση, κυριάρχησε στο ματς μετά την πρώτη περίοδο και κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας σε νοκ-άουτ αγώνα εκτός έδρας την ΑΓΕ Χαλκίδας με το ευρύ 56-80!

Μετά την πρώτη περίοδο ο Πρωτέας πήρε καθαρό προβάδισμα στο σκορ έχοντας πολλές λύσεις από την περιφέρεια, όπου εκτός του…συνήθη ύποπτου Κ. Χαντζή (26 πόντοι), βοήθησε τα μέγιστα και ο Λουλακάς με 27 (5) πόντους.

Από την ΑΓΕΧ ο Στεφάνου πέτυχε 13 (3) πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 7-16, 12-26, 20-17.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πανούσης-Βελισσαράκος): Μπαλάνος, Στεφάνου 13 (3), Χαλάτσης 8, Καζάνας 12, Κατσαρός 2, Τζάνος 2, Κοφίτσας 1, Στεφανίδης 1, Ντεμένσκι, Φραγκούλης 6, Περσίδης 11 (1), Δάβρης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Λειβαδίτης 3 (1), Κούτρας 4, Χατζηστάμου, Κουμαρτζάκης, Χαντζής 26 (4), Πανταζής 18 (1), Λουλακάς 27 (5), Βλαχάκης, Σουλινάρης, Μακαριάδης 2, Χαρίσης, Στεφάνου.