ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική 14-15/10)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 14-15 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής, με αναμετρήσεις και στους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίας Αλιβερίου 72-45

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού 79-33

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-21/10)

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας, Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκίδας 4 7 286-103 4-0
2 ΓΑΣ Βασιλικού 4 7 188-184 3-1
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 3 5 269-90 3-0
4 Αίας Αλιβερίου 4 5 204-210 1-3
5 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 4 90-291 0-4
6 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 3 61-220 0-3
  • Οι Απόλλων Χαλκίδας και Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχουν -1 βαθμό από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 75
  2. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 70
  3. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 55
  4. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 50
  5. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 47
  6. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  7. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 43
  8. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 41
  9. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 36
  10. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 35
  11. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 32
  12. Μουρατίδη Λ. (Απόλλων Χαλκίδας) 29
  13. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 28
  14. Σκούρα (Απόλλων Χαλκίδας) 26
  15. Κωνσταντάγγα Χ. (Αίας Αλιβερίου) 24
  16. Βαλήλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 23
  17. Κωνσταντάγγα Κ. (Αίας Αλιβερίου) 23
  18. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 21
  19. Ντούνα (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 21
  20. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 21

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  2. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 4
  3. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 3
  4. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  5. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  6. Ζούση (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  7. Βαλήλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  8. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  9. Κατρακάζου Α. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  10. Λαλανίτη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  11. Φερμελή (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η αγωνιστική)

Άρης Θήβας-Απόλλων Λιβαδειάς 34-89

Ερμής Σχηματαρίου-Σύλλας 31-54

Ρεπό: Κάδμος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-28-29/10)

Ερμής Σχηματαρίου-Κάδμος

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 8 278-87 4-0
2 Άρης Θήβας 4 6 150-214 2-2
3 Απόλλων Λιβαδειάς 3 5 176-140 2-1
4 Ερμής Σχηματ. 4 4 129-242 0-4
5 Σύλλας 3 3 98-148 1-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 72
  2. Πελώνη (Άρης Θήβας) 72
  3. Σκούμα (Κάδμος) 58
  4. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 58
  5. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 57
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 49
  7. Βενιέρη (Ερμής Σχηματαρίου) 39
  8. Φίλη (Κάδμος) 38
  9. Σπανού (Σύλλας) 37
  10. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  11. Τσαρουχά (Άρης Θήβας) 28
  12. Μαργαρίτη (Κάδμος) 26
  13. Ζαντζά (Κάδμος) 25
  14. Κοντογιάννη Ξ. (Σύλλας) 24
  15. Δαλαμάγκα (Κάδμος) 22
  16. Γιαννάκη (Κάδμος) 20
  17. Γεωργούση (Κάδμος) 17
  18. Μπάκα (Άρης Θήβας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  2. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  3. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  4. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 1
  5. Λαθήρα (Ερμής Σχηματαρίου) 1
  6. Σκούμα (Κάδμος) 1
  7. Φίλη (Κάδμος) 1

Σχετικά άρθρα

Stereabasket Awards 2024 Coming Soon (video)

pannikolaou

Έρχονται τα Stereabasket Awards 2024!

pannikolaou

Ανανέωσε ο Παπαδάκης στα τμήματα υποδομής του Κάδμου!

pannikolaou