ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (6η αγωνιστική 21-22/10)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 21-22 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής, με αναμετρήσεις και στους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η Αγωνιστική)

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 52-58

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 74-27

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας, Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-28/10)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Απόλλων Χαλκίδας

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας, ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΓΑΣ Βασιλικού 5 8 240-242 3-2
2 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 7 327-142 4-0
3 Απόλλων Χαλκίδας 4 7 286-103 4-0
4 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 6 164-318 1-4
5 Αίας Αλιβερίου 4 5 204-210 1-3
6 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 4 88-294 0-4
  • Οι Απόλλων Χαλκίδας και Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχουν -1 βαθμό από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 92
  2. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 87
  3. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 70
  4. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 51
  5. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 50
  6. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 49
  7. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 47
  8. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  9. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 41
  10. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 36
  11. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 35
  12. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 32
  13. Λασπά Σ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 32
  14. Κατρακάζου Α. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 31
  15. Μουρατίδη Λ. (Απόλλων Χαλκίδας) 29
  16. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 28
  17. Ντούνα (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 28
  18. Σκούρα (Απόλλων Χαλκίδας) 26
  19. Κωνσταντάγγα Χ. (Αίας Αλιβερίου) 24
  20. Αλεξίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  21. Κεμανέ (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  2. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 4
  3. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 3
  4. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  5. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  6. Ζούση (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  7. Βαλήλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  8. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  9. Κατρακάζου Α. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  10. Λαλανίτη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  11. Φερμελή (Αίας Αλιβερίου) 1
  12. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  13. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η αγωνιστική)

Ερμής Σχηματαρίου-Κάδμος 36-87

Απόλλων Λιβαδειάς-Σύλλας 51-26

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 4-5/11)

Κάδμος-Απόλλων Λιβαδειάς

Σύλλας-Άρης Θήβας

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 5 10 365-123 5-0
2 Απόλλων Λιβαδειάς 4 7 227-166 3-1
3 Άρης Θήβας 4 6 150-214 2-2
4 Ερμής Σχηματ. 5 5 165-329 0-5
5 Σύλλας 4 4 119-199 1-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 104
  2. Πελώνη (Άρης Θήβας) 72
  3. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 69
  4. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 68
  5. Σκούμα (Κάδμος) 64
  6. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 55
  7. Φίλη (Κάδμος) 52
  8. Βενιέρη (Ερμής Σχηματαρίου) 43
  9. Σπανού (Σύλλας) 48
  10. Μαργαρίτη (Κάδμος) 44
  11. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 38
  12. Γεωργούση (Κάδμος) 33
  13. Ζαντζά (Κάδμος) 31
  14. Τσαρουχά (Άρης Θήβας) 28
  15. Γιαννάκη (Κάδμος) 26
  16. Κοντογιάννη Ξ. (Σύλλας) 25
  17. Λαθήρα (Ερμής Σχηματαρίου) 23
  18. Δαλαμάγκα (Κάδμος) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 6
  2. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  3. Φίλη (Κάδμος) 2
  4. Λαθήρα (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  5. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  6. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 1
  7. Σκούμα (Κάδμος) 1
  8. Δεσίπρη (Ερμής Σχηματαρίου) 1

 

Σχετικά άρθρα

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (3/12). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Βασιλικού-Απόλλων Χαλκίδας 49-71

pannikolaou

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 55-62

pannikolaou