FEATURED ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (5η αγωνιστική 14-15/10)

Το πρωτάθλημα νεανίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 14-15 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής, με αναμετρήσεις και στους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η Αγωνιστική)

Απόλλων Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 85-24

Κάδμος-Αστέρας Αλιβερίου 44-35

Ρεπό: ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-29/10)

Κάδμος-Απόλλων Χαλκίδας

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκίδας 4 8 230-102 4-0
2 Κάδμος 4 7 198-135 3-1
3 Αστ. Αλιβερίου 4 6 158-172 2-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 3 3 91-159 0-3
5 Αίας Αλιβερίου 3 3 94-203 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκούμα (Κάδμος) 48
  2. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 44
  3. Ανδρούτσου (Απόλλων Χαλκίδας) 42
  4. Λαμπάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 40
  5. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 40
  6. Μπόβαλη (Κάδμος) 40
  7. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 38
  8. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 39
  9. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 39
  10. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 37
  11. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 37
  12. Γεωργούση (Κάδμος) 29
  13. Λάρη Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 28
  14. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 24
  15. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  16. Σκανδάλη (Αστέρας Αλιβερίου) 15
  17. Καρατζά (Αστέρας Αλιβερίου) 14
  18. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  19. Χουλιαρά Δ. (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  20. Μαργαρίτη (Κάδμος) 12
  21. Κολυβά (ΓΑΣ Βασιλικού) 12
  22. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 12

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  2. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 3
  3. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 3
  4. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Λαμπάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  6. Κωνσταντάγγα Κ. (Αίας Αλιβερίου) 2
  7. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  8. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  9. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η αγωνιστική)

Έσπερος Λαμίας-Επαμεινώνδας Λεύκτρων 61-44

Άρης Θήβας-Απόλλων Λιβαδειάς 57-71

Ρεπό: Σύλλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-29/10)

Άρης Θήβας-Έσπερος Λαμίας

Σύλλας-Επαμεινώνδας Λεύκτρων

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβαδειάς 4 8 250-144 4-0
2 Έσπερος Λαμίας 4 7 176-174 3-1
3 Άρης Θήβας 4 6 204-183 2-2
4 Επαμ. Λεύκτρων 4 5 149-215 1-3
5 Σύλλας 4 4 152-215 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 98
  2. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 97
  3. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 65
  4. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 64
  5. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 48
  6. Καρέλη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 46
  7. Ρόκα Α. (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 39
  8. Ρόκα Σ. (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 38
  9. Παπακοσμά (Σύλλας) 35
  10. Καλπούζου (Άρης Θήβας) 32
  11. Σπανού (Σύλλας) 29
  12. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 26
  13. Καντά (Απόλλων Λιβαδειάς) 24
  14. Τσαρουχά (Άρης Θήβας) 22
  15. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 21
  16. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 20
  17. Πελώνη (Άρης Θήβας) 19
  18. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 18
  19. Μέρμηγκα (Απόλλων Λιβαδειάς) 16
  20. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 6
  2. Παπακοσμά (Σύλλας) 4
  3. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  4. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  5. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 3
  6. Καρέλη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 3
  7. Καντά (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  8. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 2
  9. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Σιμώνη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 2
  11. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  12. Κοντογιάννη (Σύλλας) 1
  13. Σπανού (Σύλλας) 1
  14. Μποροδήμου (Σύλλας) 1
  15. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1

 

Σχετικά άρθρα

Stereabasket Awards 2024: Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και όσοι θα βραβευθούν φέτος!

pannikolaou

Α2: Η κλήρωση του πρωταθλήματος 2024-25. Ντέρμπι στην πρεμιέρα Ερμής Σχημ.-Έσπερος My KTEO Λαμίας!

pannikolaou

5ο τουρνουά 3 on 3 ”Ραφαήλ Σκεμπές”: Photo album από τη 2η μέρα

pannikolaou