ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (6η αγωνιστική 28-29/10)

Το πρωτάθλημα νεανίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 28-29 Οκτωβρίου με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής, με αναμετρήσεις και στους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η Αγωνιστική)

Κάδμος-Απόλλων Χαλκίδας 44-58

ΓΑΣ Βασιλικού-Αίας Αλιβερίου 68-46

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-12/11)

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού

Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκίδας 5 10 288-146 5-0
2 Κάδμος 5 8 242-193 3-2
3 Αστ. Αλιβερίου 4 6 158-172 2-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 4 5 159-205 1-3
5 Αίας Αλιβερίου 4 4 140-271 0-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σκούμα (Κάδμος) 64
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 64
  3. Ανδρούτσου (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  4. Μπόβαλη (Κάδμος) 51
  5. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 46
  6. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 45
  7. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 44
  8. Λαμπάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 44
  9. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 43
  10. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 41
  11. Λούκου (Αστέρας Αλιβερίου) 39
  12. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 38
  13. Γεωργούση (Κάδμος) 35
  14. Λάρη Κ. (Αστέρας Αλιβερίου) 28
  15. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 27
  16. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  17. Κολυβά (ΓΑΣ Βασιλικού) 22
  18. Χουλιαρά Δ. (Απόλλων Χαλκίδας) 21
  19. Ζωντού (Αίας Αλιβερίου) 21
  20. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  2. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 3
  3. Πέππα Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 3
  4. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  5. Λαμπάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  6. Κωνσταντάγγα Κ. (Αίας Αλιβερίου) 2
  7. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  8. Ανδρούτσου (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  9. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  10. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 1
  11. Γεωργούση (Κάδμος) 1
  12. Μπόβαλη (Καδμος) 1
  13. Φίλη (Κάδμος) 1
  14. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 1
  15. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η αγωνιστική)

Άρης Θήβας-Έσπερος Λαμίας αναβλ.

Σύλλας-Επαμεινώνδας Λεύκτρων 42-36

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 11-12/11)

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας

Επαμεινώνδας Λεύκτρων-Απόλλων Λιβαδειάς

Ρεπό: Άρης Θήβας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβαδειάς 4 8 250-144 4-0
2 Έσπερος Λαμίας 4 7 176-174 3-1
3 Άρης Θήβας 4 6 204-183 2-2
4 Επαμ. Λεύκτρων 5 6 185-257 1-4
5 Σύλλας 5 6 194-251 1-4

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 98
  2. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 97
  3. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 65
  4. Υφαντή (Έσπερος Λαμίας) 64
  5. Καρέλη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 55
  6. Ρόκα Σ. (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 54
  7. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 48
  8. Ρόκα Α. (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 48
  9. Παπακοσμά (Σύλλας) 41
  10. Καπελλαρή (Σύλλας) 41
  11. Καλπούζου (Άρης Θήβας) 32
  12. Σπανού (Σύλλας) 30
  13. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 26
  14. Καντά (Απόλλων Λιβαδειάς) 24
  15. Τσαρούχα (Άρης Θήβας) 22
  16. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 21
  17. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 20
  18. Πελώνη (Άρης Θήβας) 19
  19. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 18
  20. Λούμη (Σύλλας) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσίνα (Άρης Θήβας) 6
  2. Παπακοσμά (Σύλλας) 4
  3. Καρέλη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 4
  4. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  5. Κοϊτσάνου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  6. Καλτσά (Έσπερος Λαμίας) 3
  7. Καντά (Απόλλων Λιβαδειάς) 2
  8. Φούντα (Έσπερος Λαμίας) 2
  9. Αναγνωστοπούλου (Έσπερος Λαμίας) 2
  10. Σιμώνη (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 2
  11. Ρόκα Σ.Ε. (Επαμεινώνδας Λεύκτρων) 2
  12. Καναπίτσα (Έσπερος Λαμίας) 1
  13. Κοντογιάννη (Σύλλας) 1
  14. Σπανού (Σύλλας) 1
  15. Μποροδήμου (Σύλλας) 1
  16. Πελώνη (Άρης Θήβας) 1

Σχετικά άρθρα

Ξεκινάει σήμερα η ψηφοφορία των Stereabasket Awards 2024!

pannikolaou

Stereabasket Awards 2024 Coming Soon (video)

pannikolaou

Έρχονται τα Stereabasket Awards 2024!

pannikolaou