FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική-12/11)

Με τον αγώνα Πρωτέας Σχηματαρίου-Τελεθριακός που έγινε την Κυριακή, ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η ομάδα του Χαντζή με πολύ καλή απόδοση στο β’ ημίχρονο, επικράτησε με 73-58 επιστρέφοντας στις επιτυχίες και υποχρεώνοντας παράλληλα την ομάδα της Β. Εύβοιας στην πρώτη φετινή της ήττα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Τελεθριακός 73:58

Άρης Θήβας-Απόλλων Λιβαδειάς 69:58

ΓΑΣ Άμφισσας-Γ.Σ. Ιτέας 59:62

Α.Ε. Καρύστου-Κάδμος 66:87

Σύλλας-ΑΓΕ Χαλκίδας 20:0 α.α.

Απόλλων Χαλκίδας-Λοκρός 80:72

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-25/11)

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας

Γ.Σ. Ιτέας-Α.Ε. Καρύστου

Κάδμος-Σύλλας

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Τελεθριακός-Απόλλων Χαλκίδας

Λοκρός-Άρης Θήβας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 8 355-236 4-0
2 Σύλλας 4 7 249-224 3-1
3 Τελεθριακός 4 7 284-277 3-1
4 Απόλλων Χαλκίδας 4 7 283-306 3-1
5 Πρωτέας Σχημ. 4 6 275-247 2-2
6 Λοκρός 4 6 307-293 2-2
7 Άρης Θήβας 4 6 242-270 2-2
8 ΑΓΕ Χαλκίδας 4 5 211-179 3-1
9 Α.Ε. Καρύστου 4 5 279-306 1-3
10 Γ.Σ. Ιτέας 4 5 250-263 1-3
11 Απόλλων Λιβαδειάς 4 4 262-306 0-4
12 ΓΑΣ Άμφισσας 4 4 214-284 0-4
* Η ΑΓΕ Χαλκίδας έχει ένα μηδενισμό και -1 βαθμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
1 Σταύρου Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 101
2 Μάτος Αγγ ΛΟΚΡΟΣ 87
3 Φρουσκλιάς Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 84
4 Πάσσας ΛΟΚΡΟΣ 82
5 Ψιλόπουλος ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 81
6 Μάτος Αν ΛΟΚΡΟΣ 66
7 Μολές Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 64
8 Χαντζής ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59
9 Μαμαρέλης ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 58
10 Κατσογιάννης Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 55
11 Κοτσαδάμ Λ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 54
12 Αποστολάτος ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 54
13 Κολοβός ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 54
14 Κατσούλας ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 53
15 Πανταζής ΚΑΔΜΟΣ 53
16 Νέστορας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 53
17 Στεφάνου ΑΓΕΧ 51
18 Σκούμας ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 51
19 Καλούδης Πετρ Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 50
20 Βλάχος ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 50
21 Βογιατζής ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 50
22 Χαρατσής Ι. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 47
23 Αντωνόπουλος ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 47
24 Γκρινιάρης ΚΑΔΜΟΣ 47
25 Βούρκας ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 46
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
1 Μάτος Αγγ ΛΟΚΡΟΣ 18
2 Στεφάνου ΑΓΕΧ 12
3 Μολές Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 11
4 Σταύρου Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 10
5 Καλούδης Πετρ Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 10
6 Αργυρίου ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
7 Βλάχος ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9
8 Λούκας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 9
9 Δοξάκης ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 8
10 Αναστασίου ΚΑΔΜΟΣ 8
11 Φρουσκλιάς Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 7
12 Κοτσαδάμ Λ.Α. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 7
13 Κατσούλας ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
14 Τσιριμώκος ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
15 Πάσσας ΛΟΚΡΟΣ 6
16 Μάτος Αν ΛΟΚΡΟΣ 6
17 Χαντζής ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 6
18 Αποστολάτος ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
19 Χαρατσής Ι. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 6
20 Αντωνόπουλος ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 6
21 Θεοδώρου ΚΑΔΜΟΣ 6
22 Χαλάτσης ΑΓΕΧ 6
23 Κουμπούρας ΚΑΔΜΟΣ 6

Σχετικά άρθρα

Άρης Θήβας: Ενίσχυση με Λ. Σκούμα και Θ. Θεοδώρου!

pannikolaou

Stereabasket Awards 2024: Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού και όσοι θα βραβευθούν φέτος!

pannikolaou

Α2: Η κλήρωση του πρωταθλήματος 2024-25. Ντέρμπι στην πρεμιέρα Ερμής Σχημ.-Έσπερος My KTEO Λαμίας!

pannikolaou