FEATURED Α2

Α2 Elite League: Ήττα χωρίς συνέπειες! Πανιώνιος-Ερμής Σχηματαρίου 83-67

Το μεγάλο ρεκόρ του Ερμή Σχηματαρίου με τις 6 συνεχόμενες νίκες έσπασε απέναντι στον ιστορικό Πανιώνιο, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να επικρατεί δίκαια με 83-67.

Μια ήττα χωρίς συνέπειες, με τον Ερμή να είναι ανταγωνιστικός ιδίως στο πρώτο μέρος και να προσπαθεί, χωρίς να τα καταφέρει, να κάνει την ανατροπή στις αρχές της δ’ περιόδου.

Στο ημίχρονο ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 36-32, με τη διαφορά να ανοίγει στη γ’ περίοδο όταν ο Πανιώνιος ξέφυγε με 61-52.

Στη δ’ περίοδο ο Ερμής μείωσε σε 66-62 στο 34′ με τον πολύ καλό Γερομιχαλό αλλά ο Πανιώνιος απάντησε με ένα επιμέρους σκορ 17-5 για να πάρει τη νίκη με 83-67.

Διαιτητές: Θεονάς-Κωνσταντινίδου-Ασλανίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 36-32, 61-52, 83-67.