B ΕΣΚΑΣΕFEATUREDΒ ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 62-70

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ πήρε η ΑΕΕΠ Χαλκίδας, που σε ένα αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες επικράτησε με 62-70 στο κλειστό του Αλιβερίου απέναντι στις Κονίστρες.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με 34-29, με την ΑΕΕΠ Χαλκίδας στη συνέχεια να φέρνει τον αγώνα στα ίσια με πρωταγωνιστή στη γ’ περίοδο τον Καπετάνιο.

Στο τελευταίο και καθοριστικό 10λεπτο τη σκυτάλη από τον Καπετάνιο πήρε ο Δεμερτζής πετυχαίνοντας τους 12 από τους 17 πόντους της ομάδας του, οδηγώντας την ομάδα της Χαλκίδας σε μια σημαντική εκτός έδρας νίκη με 62-70.

Από τις Κονίστρες ο Σιδερίδης πέτυχε 18 πόντους ενώ από τους νικητές το δίδυμο Δεμερτζή-Καπετάνιου πετυχαίνοντας τους 55 από τους 70 πόντους της ομάδας τους, ήταν οι πρωταγωνιστές της εκτός έδρας νίκης.

Διαιτητές: Μασλατζίδης-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 34-29, 53-53, 62-70.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Μιχόπουλος): Δημάς Χ., Ψαριανός Α. 3, Ψαριανός Γ. 6, Βασιλείου 4, Καζάκης 4, Λογοθέτης, Σιδερίδης 18 (3), Δημάς Ν. 10, Πλατοκούκης 10 (2), Μιχόπουλος, Κόλλιας 7.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Δεμερτζής 33 (4), Καπετάνιος 22 (4), Σπυρόπουλος, Σαββίδης, Σβώλος 8 (1), Τσάλας 4, Πολυκαρπίδης, Σιδέρης, Γκριτζιάς, Σπανός, Σαράπης 3, Μπέλλος Ν.