B ΕΣΚΑΣΕFEATUREDΒ ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ληλάντιο-ΠΑΠΕΛ 67-58

Την έκπληξη της αγωνιστικής έκανε το Ληλάντιο που νίκησε στο κλειστό του Βασιλικού την ΠΑΠΕΛ με 67-58, σε ένα ντέρμπι από το οποίο δεν έλειψε η ένταση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 30-31 στο ημίχρονο, με το Ληλάντιο που έπιασε πολύ καλή απόδοση να παίρνει το προβάδισμα με 50-46 στο 30′ και τελικά τη νίκη με 67-58, με τον Προκοπάκη να πετυχαίνει 7 πόντους στη δ’ περίοδο και τον Ρουμπή να είναι ψύχραιμος από τη γραμμή των βολών στα τελευταία λεπτά.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 30-31, 50-46, 67-58.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Βασιλείου): Ρουμπής 15 (1), Τσιαχτάνης 2, Κούτρας 3, Γαλάνης, Σπύρου 5 (1), Σαλεμής 3, Μαρκίδης 18 (1), Νικολάου, Τασιόπουλος, Φλώρος 8, Προκοπάκης 13 (1).

ΠΑΠΕΛ (Χαντζής): Στυλιαράς, Σκυριανός 2, Τσακός 6, Χατζηγεωργίου, Πούλος 5 (1), Σιαραψής 3 (1), Μποϊντάς, Μάμμας 2, Μπέγκα, Τριανταφύλλου 20, Τάρλας, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 20 (1).

• Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.