B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαλεσίνα-Μπούκαλη 77-59

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μαλεσίνα που επικράτησε με 77-59 απέναντι στην ομάδα των Μπούκαλη μετά από καλή εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο 10λεπτο της αναμέτρησης.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες με πολύ καλά ποσοστά στην επίθεση βρέθηκαν στο 25-27, με τους φιλοξενούμενους να έχουν σε αυτό το διάστημα 4 εύστοχα τρίποντα.

Στη συνέχεια η Μαλεσίνα με άμυνα ζώνης αποσυντόνισε τους φιλοξενούμενους και διατηρώντας την ευστοχία στην επίθεση με επιμέρους σκορ 26-8 ξέφυγε στο ημίχρονο με 51-35.

Στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα φτάνοντας τελικά στη νίκη με 77-59.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-27, 51-35, 68-47, 77-59.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Καραμίντζος 17 (1), Κανακάρης 3 (1), Παϊσιος, Δημητρός 5 (1), Παπακωνσταντίνου 5 (1), Ιωακείμ, Ψωρομίτας, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 19 (1), Τσελεκούνης 9 (3), Μαλέρδος, Καλογερόπουλος 4, Καραβανάς 15.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αναγνώστου 3, Μπερτσιμάς 3 (1), Γκούμας 12, Παρίσης, Μυλωνάκης 21 (4), Ρήγας, Τζελέπης 6 (2), Γεωργούσης, Αντωνόπουλος Κ. 4, Ζάχος 4, Κατσόγιαννος, Αντωνόπουλος Ι. 6.