FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (7η αγωνιστική 11-12/11)

Το πρωτάθλημα εφήβων συνεχίστηκε στις 11-12 Νοεμβρίου με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους, με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στα περισσότερα κλειστά γυμναστήρια.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά την 7η αγωνιστική

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η Αγωνιστική)

ΧΒΑ-Αίας Αλιβερίου 53-77

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΓΑΣ Βασιλικού 72-57

Αστέρας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας 59-81

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η 18-19/11)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΧΒΑ

Αστέρας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Αίας Αλιβερίου-Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 7 13 516-375 6-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 7 13 398-258 6-1
3 ΓΑΣ Βασιλικού 7 12 495-353 5-2
4 Αίας Αλιβερίου 7 10 456-493 3-4
5 ΧΒΑ 7 7 223-459 1-6
6 Αστέρας Αλιβερίου 7 5 298-448 0-7
  • Ο Α.Σ. Καρυστίας έχει -1 βαθμό από ποινή της περιόδου 2022-23. Ο Αστέρας Αλιβερίου έχει -2 βαθμούς από ποινές 2022-23 και 2023-24. Η ΧΒΑ έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 163
  2. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 163
  3. Λιάλιαρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 119
  4. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 109
  5. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 92
  6. Μοιρώτσος (Αστέρας Αλιβερίου) 92
  7. Παπανίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 91
  8. Κριτσιμάς (ΧΒΑ) 87
  9. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 78
  10. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 75
  11. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 74
  12. Μάστορης (Αστέρας Αλιβερίου) 74
  13. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 67
  14. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 66
  15. Οικονομίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 66
  16. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 49
  17. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 41
  18. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 39
  19. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 38
  20. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 34
  21. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 34

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 17
  2. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 11
  3. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 11
  4. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  5. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 10
  6. Μοιρώτσος (Αστέρας Αλιβερίου) 9
  7. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 8
  8. Μάστορης (Αστέρας Αλιβερίου) 8
  9. Κριτσιμάς (ΧΒΑ) 7
  10. Ρέτσας (Αστέρας Αλιβερίου) 7
  11. Αγγελής (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  12. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  13. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  14. Οικονομίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  15. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 6
  16. Χατζηβασιλείου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  17. Τζαμουράνης (ΧΒΑ) 4
  18. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 4
  19. Γραμματικόγιαννης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  20. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  21. Παπανίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  22. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 3
  23. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η αγωνιστική)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Ερμής Σχηματαρίου 81-61

Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας 40-75

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η 19/11)

Άρης Θήβας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Χαλκίδας

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Σχηματ. 6 12 550-275 6-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 7 12 498-432 5-2
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 6 10 423-430 4-2
4 Άρης Θήβας 7 10 464-421 3-4
5 Απόλλων Χαλκίδας 7 8 341-528 1-6
6 Ερμής Σχημ. 7 8 311-601 1-6

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαλάτσης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 150
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 135
  3. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 118
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 97
  5. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 91
  6. Κούτρας Π. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 89
  7. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 88
  8. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 88
  9. Σκούμας (Άρης Θήβας) 82
  10. Χατζηστάμου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 76
  11. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 66
  12. Πηγαϊδούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 63
  13. Μπόκος (Άρης Θήβας) 63
  14. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 59
  15. Στεφανίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 58
  16. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 55
  17. Κουμαρτζάκης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 52
  18. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 51
  19. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 49
  20. Τζίνης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 47
  21. Σούτας (Άρης Θήβας) 47
  22. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 46
  23. Μητσάκης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 45
  24. Πανάγου (Άρης Θήβας) 43
  25. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 14
  2. Χαλάτσης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  3. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  4. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 12
  5. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 11
  6. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  7. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  8. Στεφανίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  9. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 9
  10. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  11. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 7
  12. Κατσιμήτρος (Ερμής Σχηματαρίου) 7
  13. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  14. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 6
  15. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  16. Σούτας (Άρης Θήβας) 5
  17. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  18. Τζίνης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  19. Κουμαρτζάκης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  20. Σκούμας (Άρης Θήβας) 4
  21. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  22. Πηγαϊδούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 4

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η αγωνιστική)

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Απόλλων Λιβαδειάς 54-74

Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας 81-70

Εθνικός Λιβαδειάς-Αλίαρτος 87-38

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η 19/11)

ΓΑΣ Άμφισσας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)

Εθνικός Λιβαδειάς-Κάδμος

Απόλλων Λιβαδειάς-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Λιβαδειάς 7 13 540-364 6-1
2 Εθνικός Λιβαδειάς 6 11 461-289 5-1
3 Κάδμος 7 11 504-446 4-3
4 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 7 8 319-511 1-6
5 ΓΑΣ Άμφισσας 5 7 327-332 2-3
6 Αλίαρτος 6 7 209-417 1-5

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 217
  2. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 124
  3. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 118
  4. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 98
  5. Τούντας (Κάδμος) 95
  6. Κοκολόγος Α. (ΓΑΣ Άμφισσας) 90
  7. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 87
  8. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 78
  9. Φίκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 73
  10. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 70
  11. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 63
  12. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 62
  13. Σταμούλης (Εθνικός Λιβαδειάς) 60
  14. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 59
  15. Αρβανίτης (Κάδμος) 56
  16. Κοβός (Αλίαρτος) 53
  17. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 51
  18. Τσούρας (Απόλλων Λιβαδειάς) 49
  19. Παντίσκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 46
  20. Κατσίμπρας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 44
  21. Γαβαλάς (Απόλλων Λιβαδειάς) 44
  22. Βαρελάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 39
  23. Λώλος (Κάδμος) 38
  24. Τζανόπουλος (Αλίαρτος) 38
  25. Κατσής (Απόλλων Λιβαδειάς) 37

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 25
  2. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 18
  3. Τούντας (Κάδμος) 16
  4. Αρβανίτης (Κάδμος) 12
  5. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 12
  6. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 10
  7. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 10
  8. Τζανόπουλος (Αλίαρτος) 7
  9. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 6
  10. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  11. Κοκολόγος Α. (ΓΑΣ Άμφισσας) 5
  12. Παππάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 5
  13. Λάζαρης (Αλίαρτος) 5
  14. Παντίσκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 4
  15. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  16. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 3
  17. Κοβός (Αλίαρτος) 3
  18. Ζωμένος (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 3

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η αγωνιστική)

Μπούκαλη-Πρωτέας Λαμίας 69-65

Αναγέννηση Λαμίας-Έσπερος Λαμίας 71-75

Ρεπό: Τελεθριακός & Πανευρυτανική

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 19/11)

Πρωτέας Λαμίας-Πανευρυτανική

Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός

Ρεπό: Μπούκαλη & Αναγ. Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Πρωτέας Λαμίας 7 13 503-390 6-1
2 Μπούκαλη 6 11 398-311 5-1
3 Αναγ. Λαμίας 7 9 429-436 3-4
4 Έσπερος Λαμίας 5 8 371-324 3-2
5 Τελεθριακός 5 6 268-338 1-4
6 Πανευρυτανική 6 6 387-559 0-6
  • Η Αναγέννηση Λαμίας έχει ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Αγγελόπουλος (Αναγέννηση Λαμίας) 180
  2. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 127
  3. Κουτσοκώστας (Πανευρυτανική) 123
  4. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 114
  5. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 96
  6. Τσάνε (Πανευρυτανική) 92
  7. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 89
  8. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 84
  9. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 82
  10. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 81
  11. Ζώγας (Τελεθριακός) 76
  12. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 73
  13. Σταμούλης (Έσπερος Λαμίας) 71
  14. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 65
  15. Γαλανός (Αναγέννηση Λαμίας) 57
  16. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 53
  17. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 46
  18. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 45
  19. Κεφαλάς (Αναγ. Λαμίας) 45
  20. Σακκάς (Μπούκαλη) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 12
  2. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 12
  3. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 10
  4. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 9
  5. Ζώγας (Τελεθριακός) 9
  6. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 8
  7. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 8
  8. Κουτσοκώστας (Πανευρυτανική) 8
  9. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 8
  10. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 7
  11. Σακκάς (Μπούκαλη) 6
  12. Αλβανός (Έσπερος Λαμίας) 6
  13. Αγγελόπουλος (Αναγέννηση Λαμίας) 6
  14. Κουδουνάς (Πανευρυτανική) 5

Σχετικά άρθρα

”5ο τουρνουά 3 on 3 Ραφαήλ Σκεμπές”: Οι 16 όμιλοι και οι 62 ομάδες (19-21/7)

pannikolaou

Stereabasket Awards 2024 Coming Soon (video)

pannikolaou

Κοντά στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ ο Άρης Αμφίκλειας! Παίρνει τη θέση του Απόλλωνα Χαλκίδας

pannikolaou