FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (εξ αναβολής 22-23/12)

Το πρωτάθλημα εφήβων συνεχίστηκε στις 22-23 Δεκεμβρίου με τη διεξαγωγή εξ αναβολής αγώνων και με την ολοκλήρωση της α’ φάσης του πρωταθλήματος.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Σ. Καρυστίας 53-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ-Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 10 18 702-528 8-2
2 Α.Σ. Καρυστίας 10 17 576-425 8-2
3 ΓΑΣ Βασιλικού 10 17 700-510 7-3
4 Αίας Αλιβερίου 10 15 658-675 5-5
5 ΧΒΑ 10 10 380-646 2-8
6 Αστέρας Αλιβερίου 10 7 432-664 0-10
  • Ο Α.Σ. Καρυστίας έχει -1 βαθμό από ποινή της περιόδου 2022-23. Ο Αστέρας Αλιβερίου έχει -2 βαθμούς από ποινές 2022-23 και 2023-24. Η ΧΒΑ έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 229
  2. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 195
  3. Λιάλιαρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 159
  4. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 151
  5. Παπανίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 142
  6. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 133
  7. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 126
  8. Μάστορης (Αστέρας Αλιβερίου) 121
  9. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 120
  10. Κριτσιμάς (ΧΒΑ) 116
  11. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 114
  12. Οικονομίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 97
  13. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 95
  14. Μοιρώτσος (Αστέρας Αλιβερίου) 92
  15. Ρέτσας Α. (Αστέρας Αλιβερίου) 71
  16. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 70
  17. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 69
  18. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 64
  19. Ηλιάδης (ΧΒΑ) 59
  20. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 59
  21. Καπετάνιος (ΓΑΣ Βασιλικού) 55
  22. Ματζιάρης (Αίας Αλιβερίου) 48
  23. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 47
  24. Τζαμουράνης (ΧΒΑ) 46
  25. Σπανομαρκίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 43
  26. Παπαντωνίου (ΧΒΑ) 41
  27. Λιμολάρι (Αστέρας Αλιβερίου) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 21
  2. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 20
  3. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 15
  4. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 13
  5. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 13
  6. Μάστορης (Αστέρας Αλιβερίου) 12
  7. Ρέτσας (Αστέρας Αλιβερίου) 12
  8. Μοιρώτσος (Αστέρας Αλιβερίου) 9
  9. Οικονομίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 9
  10. Χαραλαμπίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 9
  11. Κριτσιμάς (ΧΒΑ) 9
  12. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  13. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 8
  14. Αγγελής (Α.Σ. Καρυστίας) 7
  15. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  16. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  17. Χατζηβασιλείου (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  18. Τζαμουράνης (ΧΒΑ) 6
  19. Παπανίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  20. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 5
  21. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 4
  22. Γραμματικόγιαννης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  23. Βογιατζής (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 4
  24. Σπανομαρκίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  25. Μπατζάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  26. Παντζαρίδης (ΧΒΑ) 4
  27. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 4

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 84-51

Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 39-91

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ

Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου

 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 10 18 694-562 8-2
2 Πρωτέας Σχημ. 9 17 783-415 8-1
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 10 17 708-538 7-3
4 Άρης Θήβας 10 14 651-572 4-6
5 Απόλλων Χαλκίδας 10 11 419-762 1-9
6 Ερμής Σχημ. 9 10 391-790 1-8

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 185
  2. Χαλάτσης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 150
  3. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 146
  4. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 143
  5. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 127
  6. Κούτρας Π. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 121
  7. Χατζηστάμου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 120
  8. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 116
  9. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 109
  10. Σκούμας (Άρης Θήβας) 109
  11. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 108
  12. Μητσάκης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 102
  13. Στεφανίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 101
  14. Σούτας (Άρης Θήβας) 91
  15. Πηγαϊδούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 87
  16. Κουμαρτζάκης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 83
  17. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 79
  18. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 71
  19. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 68
  20. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 66
  21. Μπόκος (Άρης Θήβας) 66
  22. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 65
  23. Καρράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 62
  24. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 61
  25. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 59
  26. Πανάγου (Άρης Θήβας) 59

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στεφανίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 17
  3. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 15
  4. Λιάκος (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  5. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 14
  6. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 14
  7. Χαλάτσης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  8. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 13
  9. Πέππας (Ερμής Σχηματαρίου) 12
  10. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 10
  11. Κατσιμήτρος (Ερμής Σχηματαρίου) 10
  12. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 8
  13. Γιαννουρής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  14. Κουμαρτζάκης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 7
  15. Πηγαϊδούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  16. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  17. Μαργαρίτης (Άρης Θήβας) 6
  18. Σούτας (Άρης Θήβας) 6
  19. Τσάλας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  20. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  21. Βλάχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  22. Βλαχογιάννης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  23. Τζίνης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  24. Σκούμας (Άρης Θήβας) 4
  25. Μητσάκης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  26. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  27. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 4

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας 64-54

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ-ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Εθνικός Λιβ. 10 19 744-493 9-1
2 Απόλλων Λιβ. 10 18 734-541 8-2
3 Κάδμος 10 16 698-601 6-4
4 ΓΑΣ Άμφισσας 10 14 595-609 4-6
5 Αλίαρτος 10 12 406-654 2-8
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 10 11 457-738 1-9

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 262
  2. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 190
  3. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 174
  4. Κοκολόγος Α. (ΓΑΣ Άμφισσας) 169
  5. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 137
  6. Τούντας (Κάδμος) 131
  7. Φίκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 130
  8. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 118
  9. Τζανόπουλος (Αλίαρτος) 111
  10. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 103
  11. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 102
  12. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 95
  13. Κοβός (Αλίαρτος) 94
  14. Σταμούλης (Εθνικός Λιβαδειάς) 91
  15. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 84
  16. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 83
  17. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 77
  18. Κατσίμπρας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 71
  19. Δελμούζος (ΓΑΣ Άμφισσας) 65
  20. Αρβανίτης (Κάδμος) 64
  21. Λάζαρης (Αλίαρτος) 60
  22. Λώλος (Κάδμος) 58
  23. Παντίσκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 57
  24. Γαβαλάς (Απόλλων Λιβαδειάς) 55
  25. Βαρελάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 53

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 29
  2. Κεράστας (Απόλλων Λιβαδειάς) 23
  3. Τούντας (Κάδμος) 22
  4. Τζανόπουλος (Αλίαρτος) 21
  5. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 20
  6. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 16
  7. Αρβανίτης (Κάδμος) 14
  8. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 14
  9. Λάζαρης (Αλίαρτος) 13
  10. Λαλάς (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 12
  11. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 9
  12. Κοκολόγος Α. (ΓΑΣ Άμφισσας) 8
  13. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 7
  14. Παππάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 6
  15. Ζωμένος (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 6
  16. Κόλλιας (Κάδμος) 5
  17. Κοβός (Αλίαρτος) 5
  18. Παντίσκας (Εθνικός Λιβαδειάς) 4
  19. Παπούλιας (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 4
  20. Βαρελάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 3
  21. Μπεζαϊτης (Αλίαρτος) 3
  22. Σαπουντζής (ΓΑΣ Άμφισσας-Ακ.) 3

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

‘Εσπερος Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας 86-55

Αναγέννηση Λαμίας-Μπούκαλη 69-98

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ Η’ ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Έσπερος Λαμίας (+16) 10 18 656-548 8-2
2 Μπούκαλη (+6) 10 18 708-549 8-2
3 Πρωτέας Λαμίας (-22) 10 18 742-571 8-2
4 Αναγ. Λαμίας 9 10 547-602 3-5
5 Τελεθριακός 9 10 489-597 1-8
6 Πανευρυτανική 10 9 558-833 1-8
  • Η Αναγέννηση Λαμίας και η Πανευρυτανική έχουν από ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Αγγελόπουλος (Αναγέννηση Λαμίας/Πρωτέας) 218
  2. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 180
  3. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 177
  4. Κουτσοκώστας (Πανευρυτανική) 165
  5. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 160
  6. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 149
  7. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 141
  8. Κουβλής Σ. (Τελεθριακός) 137
  9. Σταμούλης (Έσπερος Λαμίας) 130
  10. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 127
  11. Τσάνε (Πανευρυτανική) 121
  12. Ζώγας (Τελεθριακός) 119
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 116
  14. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 105
  15. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 104
  16. Καμπάς (Μπούκαλη) 104
  17. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 87
  18. Γαλανός (Αναγέννηση Λαμίας) 85
  19. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 76
  20. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 71
  21. Κεφαλάς (Αναγ. Λαμίας) 70
  22. Κασσίκος (Τελεθριακός) 69
  23. Σακκάς (Μπούκαλη) 69
  24. Νήμας (Έσπερος Λαμίας) 48
  25. Αγραφιώτης (Πρωτέας Λαμίας) 47
  26. Κατσιαρής (Έσπερος Λαμίας) 47

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 28
  2. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 21
  3. Ρουμελιώτης (Πανευρυτανική) 18
  4. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 14
  5. Ζώγας (Τελεθριακός) 13
  6. Αναγνωστόπουλος (Μπούκαλη) 13
  7. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 11
  8. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 11
  9. Σακκάς (Μπούκαλη) 10
  10. Αλβανός (Έσπερος Λαμίας) 10
  11. Κοντογεώργος (Πρωτέας Λαμίας) 9
  12. Κουτσοκώστας (Πανευρυτανική) 9
  13. Καμπάς (Μπούκαλη) 9
  14. Σταμούλης (Έσπερος Λαμίας) 8
  15. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 7
  16. Αγγελόπουλος (Αναγέννηση Λαμίας) 7
  17. Κεφαλάς (Αναγέννηση Λαμίας) 7
  18. Κουδουνάς (Πανευρυτανική) 6
  19. Κασσίκος (Τελεθριακός) 6
  20. Κοβάνης (Πρωτέας Λαμίας) 6

 

Σχετικά άρθρα

Κοντά στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ ο Άρης Αμφίκλειας! Παίρνει τη θέση του Απόλλωνα Χαλκίδας

pannikolaou

ΕΣΚΑΣΕ: Πρώτη φορά χωρίς Γενική Συνέλευση μετά το τέλος των πρωταθλημάτων!

pannikolaou

Έρχονται τα Stereabasket Awards 2024!

pannikolaou