ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (12η αγωνιστική 2-3/12)

Το πρωτάθλημα κορασίδων συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 2-3 Δεκεμβρίου με τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής, για τους δύο ομίλους.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η Αγωνιστική)

Αίας Αλιβερίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 55-62

ΓΑΣ Βασιλικού-Απόλλων Χαλκίδας 49-71

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η 16-17/12)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκίδας 9 17 686-283 9-0
2 ΓΑΣ Βασιλικού 9 15 445-432 6-3
3 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 8 14 619-287 7-1
4 Αίας Αλιβερίου 9 12 542-455 3-6
5 ΑΓΕ Χαλκίδας 9 10 274-634 1-8
6 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 8 8 155-630 0-8
  • Οι Απόλλων Χαλκίδας και Α.Ε.Ν. Αρτάκης έχουν -1 βαθμό από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 154
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 147
  3. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 145
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 136
  5. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 136
  6. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 123
  7. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 115
  8. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 109
  9. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 100
  10. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 94
  11. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 88
  12. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 74
  13. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 64
  14. Καπουρίτη (Απόλλων Χαλκίδας) 63
  15. Κωνσταντάγγα Κ. (Αίας Αλιβερίου) 63
  16. Κεμανέ (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 59
  17. Λασπά Σ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 58
  18. Κατρακάζου Α. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 52
  19. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 52
  20. Κωνσταντάγγα Χ. (Αίας Αλιβερίου) 51
  21. Σκούρα (Απόλλων Χαλκίδας) 48
  22. Μουρατίδη Λ. (Απόλλων Χαλκίδας) 45
  23. Μπάνου (Αίας Αλιβερίου) 40
  24. Αλεξίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  25. Μίχου (ΓΑΣ Βασιλικού) 37
  26. Ζούση (Απόλλων Χαλκίδας) 37

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  2. Παπαστεφανή (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  3. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 6
  4. Παπαγεωργίου (Αίας Αλιβερίου) 5
  5. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 4
  6. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 4
  7. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  8. Λασπά Α. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  9. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  10. Κατρακάζου Α. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  11. Βαλήλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  12. Ζούση (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  13. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  14. Λαλανίτη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  15. Φερμελή (Αίας Αλιβερίου) 1
  16. Τόλιζα (Αίας Αλιβερίου) 1
  17. Ροκκάκη Σ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  18. Μουλκιαρώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η αγωνιστική)

Άρης Θήβας-Κάδμος αναβλήθηκε

Ερμής Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς (9/12)

Ρεπό: Σύλλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η 16 & 17/12)

Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Θήβας

Σύλλας-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 7 14 504-176 7-0
2 Άρης Θήβας 6 10 258-288 4-2
3 Απόλλων Λιβαδειάς 5 8 259-228 3-2
4 Σύλλας 6 6 176-318 1-5
5 Ερμής Σχημ. 6 6 203-395 0-6
  • Ο Σύλλας έχει -1 βαθμό από την αγωνιστική περίοδο 2022-23. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 114
  2. Πελώνη (Άρης Θήβας) 106
  3. Σκούμα (Κάδμος) 95
  4. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 84
  5. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 74
  6. Μαργαρίτη (Κάδμος) 71
  7. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 70
  8. Φίλη (Κάδμος) 69
  9. Σπανού (Σύλλας) 62
  10. Βενιέρη (Ερμής Σχηματαρίου) 62
  11. Τσαρουχά (Άρης Θήβας) 60
  12. Γεωργούση (Κάδμος) 52
  13. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 45
  14. Γιαννάκη (Κάδμος) 42
  15. Ζαντζά (Κάδμος) 35
  16. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 34
  17. Κοντογιάννη Ξ. (Σύλλας) 34
  18. Μπάκα (Άρης Θήβας) 27
  19. Λαθήρα (Ερμής Σχηματαρίου) 23
  20. Δαλαμάγκα (Κάδμος) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αργυρίου (Ερμής Σχηματαρίου) 6
  2. Φίλη (Κάδμος) 4
  3. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 3
  4. Λαθήρα (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  5. Κοντογιάννη Α. (Σύλλας) 2
  6. Δραβαλοπούλου (Σύλλας) 2
  7. Σπανού (Σύλλας) 2
  8. Γαλιατσάτου (Σύλλας) 1
  9. Βασίλα Ε. (Σύλλας) 1
  10. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 1
  11. Μπάκα (Άρης Θήβας) 1
  12. Σκούμα (Κάδμος) 1
  13. Δελή (Απόλλων Λιβαδειάς) 1
  14. Δεσίπρη (Ερμής Σχηματαρίου) 1
  15. Κοντογιάννη Ξ. (Σύλλας) 1

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27/2)

pannikolaou

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική-17/2)

pannikolaou

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (18/2). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou