B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο β’ γύρο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για τον α’ όμιλο, με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής που παρουσίασαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Η ΠΑΠΕΛ παρότι αγωνίστηκε χωρίς τον Ανδρ. Γκιζόγιαννη πέρασε νικηφόρα από την Αυλίδα κερδίζοντας τον Αίαντα με 55-64.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού πήρε σημαντική νίκη μέσα στο Αλιβέρι επί του Αστέρα με 66-77, που τον διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας,

Η ΧΒΑ νίκησε εκτός έδρας την ΑΕΕΠ Χαλκίδας με το ευρύ 64-93 και φλερτάρει με τις πρώτες θέσεις που οδηγούν στα playoffs.

Νίκη παραμονής για το Ληλάντιο που κέρδισε τις Κονίστρες με 66-57.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τη 8η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Αίαντας Αυλίδας-ΠΑΠΕΛ 55-64

Ληλάντιο-Κονίστρες 66-57

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού 66-77

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 64-93

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η 27-28/1)

ΠΑΠΕΛ-Ληλάντιο

Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΠΑΠΕΛ 8 15 678-480 7-1
2 ΓΑΣ Βασιλικού 8 15 557-484 7-1
3 ΧΒΑ 8 13 580-542 5-3
4 Αστέρας Αλιβερίου 8 12 526-529 4-4
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 8 11 510-580 3-5
6 Ληλάντιο 8 11 516-534 3-5
7 Αίαντας Αυλίδας 8 10 449-506 2-6
8 Κονίστρες 8 9 422-571 1-7
ΣΚΟΡΕΡΣ
ΓΚΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ Α. ΠΑΠΕΛ 182
ΝΑΣΑΚΗΣ ΧΒΑ 159
ΤΣΑΚΟΣ ΠΑΠΕΛ 146
ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΧΒΑ 140
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 130
ΤΣΙΩΛΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 126
ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 124
ΠΡΙΦΤΙ ΑΓΓ. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 117
ΣΒΩΛΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 115
ΡΟΥΜΠΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 115
ΛΙΑΛΙΑΡΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 104
ΚΑΨΟΥΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 99
ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ ΧΒΑ 95
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΠΕΛ 95
ΠΡΟΚΟΠΑΚΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 94
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 93
ΙΩΑΝΝΟΥ ΦΙΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 88
ΨΑΡΙΑΝΟΣ Γ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 86
ΔΗΜΑΣ Ν ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 85
ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 79
ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 71
ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 62
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 62
ΚΙΚΙΔΗΣ Π . ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 61
ΤΣΙΩΛΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 60
ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 57
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
ΓΚΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ Α. ΠΑΠΕΛ 16
ΝΑΣΑΚΗΣ ΧΒΑ 16
ΣΒΩΛΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16
ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 15
ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ ΧΒΑ 13
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 13
ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 11
ΑΧΜΑΤΙΩΤΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 11
ΡΟΥΜΠΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 10
ΚΕΡΑΤΣΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 10
ΤΣΑΚΟΣ ΠΑΠΕΛ 9
ΠΡΙΦΤΙ ΑΓΓ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 9
ΛΙΑΛΙΑΡΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 9
ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΒΑ 9
ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΕΛ 9
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΑΠΕΛ 9
ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΧΒΑ 8
ΚΑΨΟΥΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 8
ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8
ΚΙΚΙΔΗΣ Π . ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8
ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΤ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 8

Σχετικά άρθρα

Άρης Αμφίκλειας: ”Μεθοδεύσεις και περίεργες αλλαγές αγώνων από την επιτροπή πρωταθλήματος”

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27/2)

pannikolaou

Κλήρωση παίδων: Β’ φάση α’ & β’ όμιλος

pannikolaou