B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαλεσίνα-Αναγέννηση Λαμίας 74-61

Η Μαλεσίνα νίκησε στον εξ αναβολής αγώνα της 7ης αγωνιστικής την Αναγέννηση Λαμίας με 74-61 και έτσι με το τέλος του β’ γύρου τρεις ομάδες (Μαλεσίνα, Άρης Αμφίκλειας, Αλίαρτος) βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 6-1!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με το 29-27 να αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς για τη συνέχεια.

Στη γ’ περίοδο η Μαλεσίνα βρήκε λύσεις κυρίως από την περιφέρεια σημειώνοντας σε αυτό το διάστημα 4 τρίποντα, ξέφυγε στο σκορ με 54-44 και διατηρώντας το προβάδισμα πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 74-61.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Καραβανάς με 22 (2) πόντους και από την Αναγέννηση Λαμίας ο Β. Κουμπούρας με 19 (1).

Διαιτητές: Γερονικολός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 29-27, 54-44, 74-61.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Καραμίντζος 8, Κανακάρης 3 (1), Παϊσιος 2, Δημητρός, Παπακωνσταντίνου 1, Ιωακείμ 8, Ψωρομίτας, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 13 (2), Τσελεκούνης 9 (3), Λελούδας, Καλογερόπουλος 8 (1), Καραβανάς 22 (2).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Κουμπούρας Β., Χρυσοσπάθης 15, Διαμαντής 11 (3), Κουμπούρας Β. 19 (1), Γαλανός 4, Τσιαπράζης 2, Βαλασίδης 10 (2), Ιωαννίδης.