FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Αποτελέσματα & σκόρερς (28/1). Οι ομάδες που προκρίθηκαν

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων, στην οποία συμμετέχουν οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν από την α’ φάση της διοργάνωσης.

Οι ομάδες ανάλογα με την κατάταξη της α’ φάσης, συγκροτούν ζευγάρια από τα οποία προκρίνονται στους ”8” οι ομάδες που θα πετύχουν δύο νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια. Το πλεονέκτημα έδρας ανήκει σε εκείνες τις ομάδες που τερμάτισαν ψηλότερα στην α’ φάση.

Μετά τους αγώνες της Κυριακής 28/1 δείτε παρακάτω τις ομάδες που προκρίθηκαν ήδη στη γ’ φάση και τα ζευγάρια εκείνα που θα χρειαστούν τρίτο παιχνίδι για την πρόκριση:

Β’ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

(Ε1) ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 73-67 (1-1)

(Ε2) ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 29-96 (0-2)

(Ε3) ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 61-50 (2-0)

(Ε4) ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-86 (0-2)

(Η1) ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 60-77 (0-2)

(Η2) ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 62-76 (0-2)

(Η3) ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 83-64 (2-0)

(Η4) ΚΑΔΜΟΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 73-65 (1-1)

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 77
  2. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 60
  3. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 55
  4. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 53
  5. Σκούμας (Άρης Θήβας) 46
  6. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 43
  7. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 43
  8. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 43
  9. Κούτρας Π. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 42
  10. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 38
  11. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 38
  12. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 37
  13. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 35
  14. Τασούλας (Εθνικός Λιβαδειάς) 35
  15. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 35
  16. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 33
  17. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 33
  18. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 31
  19. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 31
  20. Κοκολόγος Αθ. (ΓΑΣ Άμφισσας) 30
  21. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 30
  22. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 30
  23. Χατζηστάμου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 29
  24. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 28
  25. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 27
  26. Αγγελόπουλος (Πρωτέας Λαμίας) 27
  27. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 25
  28. Γαλανός (Αναγ. Λαμίας) 25
  29. Καμπάς Β. (Μπούκαλη) 25
  30. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 25

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  2. Αναστασίου (Κάδμος) 7
  3. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 6
  4. Αλβανός (Έσπερος Λαμίας) 6
  5. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 5
  6. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 5
  7. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  8. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  9. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  10. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 4
  11. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 4
  12. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  13. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  14. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  15. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  16. Αρβανίτης (Κάδμος) 3
  17. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 3
  18. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  19. Αγγελόπουλος (Πρωτέας Λαμίας) 3
  20. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 3
  21. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 3
  22. Κοκοκύρης (Α.Σ. Καρυστίας) 3

 

Γ’ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

1. Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων Ε1, Ε2, Ε3 και Ε4, που προκρίθηκαν από τη 2η φάση, θα
συναντηθούν μεταξύ τους, σε αγώνες playoff, ως εξής:
Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ/ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  (Ζ1)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Ζ2)
Νικήτρια ομάδα αναδεικνύεται αυτή που θα πετύχει δύο (2) νίκες στους μεταξύ τους αγώνες. Ο
πρώτος αγώνας διεξάγεται στις έδρες των Ε1 και Ε2 και θα διεξάγονται εναλλάξ (πχ. έδρα Ε1,
έδρα Ε4, έδρα Ε1), μέχρι κάποια από τις δύο ομάδες συμπληρώσει δύο (2) νίκες.
2. Στην 4η φάση προκρίνονται δύο (2) ομάδες που είναι νικήτριες των αγώνων Ζ1 και Ζ2
3. Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, προκρίνονται στην 4η φάση, από τον Γ και Δ όμιλο, δύο (2) ομάδες
που είναι αντίστοιχα νικήτριες των αγώνων:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ/ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Θ1)
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Θ2)

 

Δ’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Οι τέσσερις (4) ομάδες που θα προκριθούν από την 3η φάση, θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, σε
μονούς αγώνες, σε ουδέτερα γήπεδα, ως εξής:
Ζ1-Θ2
Θ1-Ζ2
Οι νικήτριες ομάδες αυτών των αγώνων, θα αγωνιστούν στον τελικό του πρωταθλήματος, σε
ουδέτερο γήπεδο, για την ανάδειξη του πρωταθλητή και δευτεραθλητή.

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27/2)

pannikolaou

Κλήρωση παίδων: Β’ φάση α’ & β’ όμιλος

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Αποτελέσματα & σκόρερς (18/2). Οι ομάδες που προκρίθηκαν στους ”8”

pannikolaou