FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική 17-18/2)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο, καθώς ο α’ όμιλος αυτή την εβδομάδα είχε ρεπό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 4η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Αμάρυνθος-Φιλαθλητικός 51-60

Αίολος Χαλκίδας-Ερέτρια 72-66

Γ.Σ. Στύρων-Α.Ο. Κύμης 100-36

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Γ.Σ. Αυλίδας 53-71

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 24-25/2)

Α.Σ. Καρυστίας-Αμάρυνθος

Φιλαθλητικός-Αίολος Χαλκίδας

Ερέτρια-Γ.Σ. Στύρων

Α.Ο. Κύμης-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπό: Γ.Σ. Αυλίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Αυλίδας 4 7 280-211 3-1
2 Γ.Σ. Στύρων 3 6 244-167 3-0
3 Αίολος Χαλκίδας 4 6 275-237 2-2
4 Α.Σ. Καρυστίας 3 5 195-176 2-1
5 Ερέτρια 3 5 208-199 2-1
6 Φιλαθλητικός 3 5 183-187 2-1
7 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 5 266-277 1-3
8 Αμάρυνθος 4 5 236-260 1-3
9 Α.Ο. Κύμης 4 4 163-336 0-4
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

ΣΚΟΡΕΡΣ

Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 91
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 75
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 63
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 61
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 61
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 59
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 48
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 45
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 44
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 43
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 43
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 42
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 39
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 39
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 38
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 38
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 37
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 36
Ντεμένσκι Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 35
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 34
Γκογκορώσης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 34
Πολύχρονος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 34
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 33
Αθανασίου Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 33
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 30
Τριανταφύλλου Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 29
Λουκάς ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 29

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 12
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 8
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 6
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 5
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 5
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 5
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 4
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 4
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 4
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 4
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 3
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 3
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 3
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3
Δημητρός Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 3
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 3
Παπακωνσταντίνου Π. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 3
Αλεξάκης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 3
Γεωργίου Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 3
Σπανός Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 3
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Μαυρομάτι-Ακαδημία Ιστιαίας 66-61

Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου 65-51

Πανευρυτανική-Φάλαρα 73-66

Άρης Βελουχιώτης-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 3/3)

Ακαδημία Ιστιαίας-Μεδεών

Άτλας Καρπενησίου-Πανευρυτανική

Φάλαρα-Άρης Βελουχιώτης

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Μαυρομάτι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ακ. Ιστιαίας 4 7 251-179 3-1
2 Μεδεών 3 6 214-139 3-0
3 Άτλας Καρπ. 3 5 189-145 2-1
4 Πανευρυτανική 2 4 93-66 2-0
5 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 3 4 141-159 1-2
6 Φάλαρα 4 4 170-279 0-4
7 Μαυρομάτι 2 3 120-133 1-1
8 Άρης Βελουχιώτης 3 2 78-156 0-3
  • Ο Άρης Βελουχιώτης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 90
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 47
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 45
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 43
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 42
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 42
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 38
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 33
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 29
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 28
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 27
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 27
Ρενέσης ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 27
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 27
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 25
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 24
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 24
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 24
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 23
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 21
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 21
Ελεζάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 20
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 19
Κοκοτίνης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 18
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 18

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 9
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 8
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 5
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 5
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 3
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 3
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 3
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 3
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 2
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 2
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 2
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 2
Παγιούλας ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 2
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Μια στροφή πριν το τέλος! (21η αγωνιστική)

pannikolaou

10 χρόνια χωρίς τον Γιώργο Τσομάκα…

pannikolaou

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (13/4). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou