FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική 24-25/2)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο, καθώς και με ένα εξ αναβολής αγώνα για το β’ όμιλο, που αυτή την εβδομάδα έχει ρεπό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 5η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Α.Σ. Καρυστίας-Αμάρυνθος 47-44

Φιλαθλητικός-Αίολος Χαλκίδας 55-47

Ερέτρια-Γ.Σ. Στύρων 67-71

Α.Ο. Κύμης-Α.Ε.Ν. Αρτάκης αναβλήθηκε

Ρεπό: Γ.Σ. Αυλίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 2-3/3)

Αίολος Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Γ.Σ. Στύρων-Φιθλαθλητικός

Ερέτρια-Α.Ο. Κύμης

Αμάρυνθος-Γ.Σ. Αυλίδας

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 4 8 315-234 4-0
2 Α.Σ. Καρυστίας 4 7 242-220 3-1
3 Γ.Σ. Αυλίδας 4 7 280-211 3-1
4 Φιλαθλητικός 4 7 238-234 3-1
5 Αίολος Χαλκίδας 5 7 322-292 2-3
6 Ερέτρια 4 6 275-270 2-2
7 Αμάρυνθος 5 6 280-307 1-4
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 4 5 266-277 1-3
9 Α.Ο. Κύμης 4 4 163-336 0-4
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

ΣΚΟΡΕΡΣ

Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 98
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 96
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 87
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 75
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 64
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 60
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 59
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 53
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 53
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 52
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 49
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 48
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 47
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 44
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 43
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 42
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 41
Γκογκορώσης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 39
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 39
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 39
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 38
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 38
Μπαλάφας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 37
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 36
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 35
Ντεμένσκι Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 35
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 35

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 12
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 10
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 8
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 7
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 6
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 6
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 5
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 5
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 5
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 4
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 4
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 4
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 4
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 4
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 4
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (Εξ αναβολής)

Μαυρομάτι-Πανευρυτανική 91-75

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 3/3)

Ακαδημία Ιστιαίας-Μεδεών

Άτλας Καρπενησίου-Πανευρυτανική

Φάλαρα-Άρης Βελουχιώτης

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Μαυρομάτι

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Ακ. Ιστιαίας 4 7 251-179 3-1
2 Μεδεών 3 6 214-139 3-0
3 Άτλας Καρπ. 3 5 189-145 2-1
4 Μαυρομάτι 3 5 211-208 2-1
5 Πανευρυτανική 3 5 168-157 2-1
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) 3 4 141-159 1-2
7 Φάλαρα 4 4 170-279 0-1
8 Άρης Βελουχιώτης 3 2 78-156 0-3
  • Ο Άρης Βελουχιώτης έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 90
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 50
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 47
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 45
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 43
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 42
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 42
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 42
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 38
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 34
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 33
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 29
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 28
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 27
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 27
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 27
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 27
Ρενέσης ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 27
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 26
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 24
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 24
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 24
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 23
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 22
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 21
Κατσίκας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 20
Ελεζάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 20
Μπόκος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 20

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 9
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 8
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 5
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 5
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 3
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 3
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 3
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 3
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Νταβαρίνος ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 2
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 2
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 2
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 2
Παγιούλας ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 2
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 2

 

Σχετικά άρθρα

Σχολικοί: Τεράστια επιτυχία, πέρασε στο final-4! 2ο ΓΕΛ Χαλκίδας-4ο ΓΕΛ Κέρκυρας 71-63

pannikolaou

A2 Elite League Playoffs: Στο τσακ! Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου 71-69

pannikolaou

Σχολικοί: Πρόκριση στην παράταση, ένα βήμα από το Final-4! 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου Κρήτης-2ο ΓΕΛ Χαλκίδας 73-81

pannikolaou