FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΦΑΣΗ: Αποτελέσματα & σκόρερς (25/2)

Ξεκίνησε η γ’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων, στην οποία συμμετέχουν οι 8 ομάδες που προκρίθηκαν από τη β’ φάση της διοργάνωσης, με τους τρεις από τους τέσσερις αγώνες να σπάζουν οι έδρες!

Μετά τους πρώτους αγώνες της Κυριακής 25/2 θα ακολουθήσουν οι αγώνες ρεβάνς της επόμενης Κυριακής, με την πρόκριση να παίρνουν οι ομάδες που θα φτάσουν τις δύο νίκες.

Γ’ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

(Ζ1) ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 65-77 (0-1)
(Ζ2) ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 106-49 (1-0)

(Θ1) ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΠΟΥΚΑΛΗ 67-73 (0-1)
(Θ2) ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 56-58 (0-1)

 

Δ’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Οι τέσσερις (4) ομάδες που θα προκριθούν από την 3η φάση, θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, σε
μονούς αγώνες, σε ουδέτερα γήπεδα, ως εξής:
Ζ1-Θ2
Θ1-Ζ2
Οι νικήτριες ομάδες αυτών των αγώνων, θα αγωνιστούν στον τελικό του πρωταθλήματος, σε
ουδέτερο γήπεδο, για την ανάδειξη του πρωταθλητή και δευτεραθλητή.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 113
  2. Σκούμας (Άρης Θήβας) 93
  3. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 85
  4. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 83
  5. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 83
  6. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 70
  7. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 69
  8. Κούτρας Π. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 66
  9. Καμπάς Β. (Μπούκαλη) 56
  10. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 56
  11. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 55
  12. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 53
  13. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 49
  14. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 48
  15. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 47
  16. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 46
  17. Χατζηστάμου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 46
  18. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 45
  19. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 41
  20. Σούτας (Άρης Θήβας) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 9
  2. Αλβανός (Έσπερος Λαμίας) 9
  3. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 8
  4. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  5. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  6. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 7
  7. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  8. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  9. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 6
  10. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  11. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  12. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 5
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 5
  14. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  15. Αρβανίτης (Κάδμος) 4
  16. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 4

 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Μια στροφή πριν το τέλος! (21η αγωνιστική)

pannikolaou

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (13/4). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou

Λαμία είσαι έτοιμη; Το 3×3 Street Basketball powered by ΔΕΗ Α.Ε. είναι γεγονός!

pannikolaou