FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η αγωνιστική)

Με την 16η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ και με το ντέρμπι κορυφής μεταξύ Σύλλα-Κάδμου να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα!

Ο Σύλλας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της αγωνιστικής κερδίζοντας τον Κάδμο με 71-65, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου όπως όλα δείχνουν, θα έχουμε playoffs για την ανάδειξη του πρωταθλητή!

Ο Τελεθριακός με πολύ καλή εμφάνιση νίκησε στη Χαλκίδα τον Απόλλωνα με 59-76 επιστρέφοντας μετά από 3 αγωνιστικές στα θετικά αποτελέσματα!

Ο Άρης Θήβας νίκησε στο ντέρμπι γοήτρου τον Λοκρό με 74-60, ενώ ο ΓΑΣ Άμφισσας με τη νίκη του με 72-56 απέναντι στον Απόλλωνα Λιβαδειάς ”σφράγισε” την παραμονή του στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Εύκολη νίκη για το Α.Ε. Καρύστου με 83-52 απέναντι στον Γ.Σ. Ιτέας, με τους γηπεδούχους να επιστρέφουν και πάλι στις νίκες.

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου είχε ρεπό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η)

ΓΑΣ Άμφισσας-Απόλλων Λιβαδειάς 72:56

Α.Ε. Καρύστου-Γ.Σ. Ιτέας 83:52

Σύλλας-Κάδμος 71:65

Απόλλων Χαλκίδας-Τελεθριακός 59:76

Άρης Θήβας-Λοκρός 74:60

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17η-9/3)

Απόλλων Λιβαδειάς-Α.Ε. Καρύστου

Γ.Σ. Ιτέας-Σύλλας

Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου

Λοκρός-ΓΑΣ Άμφισσας

Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας

Ρεπό: Τελεθριακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 15 28 1225-933 13-2
2 Α.Ε. Καρύστου 14 25 1084-928 11-3
3 Σύλλας 14 25 1103-907 11-3
4 Πρωτέας Σχημ. 14 23 1010-864 9-5
5 Λοκρός 15 23 1054-1105 8-7
6 Τελεθριακός 15 22 986-1044 7-8
7 Γ.Σ. Ιτέας 15 21 919-995 6-9
8 Απόλλων Χαλκ. 15 21 1042-1131 6-9
9 Άρης Θήβας 14 19 904-946 5-9
10 ΓΑΣ Άμφισσας 14 18 833-956 4-10
11 Απόλλων Λιβ. 15 15 923-1286 0-15
12 ΑΓΕ Χαλκίδας
* Η ΑΓΕ Χαλκίδας έχει δύο μηδενισμούς και έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ
1 Σταύρου Γ.Σ. Ιτέας 324
2 Φρουσκλιάς Α.Ε.Καρύστου 309
3 Χαντζής Πρωτέας Σχηματαρίου 290
4 Μάτος Αγγ. Λοκρός 282
5 Ψιλόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 257
6 Χαρατσής Ι. Άρης Θήβας 241
7 Βούρκας ΓΑΣ Άμφισσας 234
8 Κόκκαλης Σύλλας Αιδηψού 218
9 Μολές Γ.Σ. Ιτέας 217
10 Γκρινιάρης Ε.Σ. Κάδμος 210
11 Κατσούλας Απόλλωνας Χαλκίδας 207
12 Μάτος Αν. Λοκρός 201
13 Καζάνας Ε.Σ. Κάδμος 193
14 Μαμαρέλης ΓΑΣ Άμφισσας 188
15 Αποστολάτος Απόλλωνας Χαλκίδας 188
16 Πάσσας Λοκρός 180
17 Βλάχος Απόλλωνας Χαλκίδας 177
18 Δοξάκης Σύλλας Αιδηψού 176
19 Νέστορας Τελεθριακός 176
20 Παπαργυρόπουλος Σύλλας Αιδηψού 169
21 Καραδόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 156
22 Σταθόπουλος Ε.Σ. Κάδμος 155
23 Σκούμας Άρης Θήβας 155
24 Πολιτόπουλος Ε.Σ. Κάδμος 150
25 Δουρούκης Ε.Σ. Κάδμος 146
26 Βογιατζής Άρης Θήβας 146
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
1 Μάτος Αγγ. Λοκρός 54
2 Σταύρου Γ.Σ. Ιτέας 40
3 Δοξάκης Σύλλας Αιδηψού 37
4 Κόκκαλης Σύλλας Αιδηψού 34
5 Βλάχος Απόλλωνας Χαλκίδας 34
6 Αργυρίου Απόλλωνας Χαλκίδας 31
7 Αγγελόπουλος Γ.Σ. Ιτέας 31
8 Χαντζής Πρωτέας Σχηματαρίου 30
9 Χαρατσής Ι. Άρης Θήβας 29
10 Μαμαρέλης ΓΑΣ Άμφισσας 28
11 Μολές Γ.Σ. Ιτέας 26
12 Φρουσκλιάς Α.Ε.Καρύστου 25
13 Κατσούλας Απόλλωνας Χαλκίδας 25
14 Καζάνας Ε.Σ. Κάδμος 22
15 Αποστολάτος Απόλλωνας Χαλκίδας 22
16 Δέδες Σύλλας Αιδηψού 22
17 Τσιριμώκος Απόλλωνας Χαλκίδας 22
18 Καραδόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 20
19 Βουρτζούμης Άρης Θήβας 20
20 Δουρούκης Ε.Σ. Κάδμος 19
21 Λούκας Τελεθριακός 19
22 Μπόλματης Λοκρός 18
23 Αντωνόπουλος Τελεθριακός 17
24 Βλαχάκης Πρωτέας Σχηματαρίου 17
25 Γκρινιάρης Ε.Σ. Κάδμος 15
26 Μαρούλας Τελεθριακός 15
27 Φύκας Παντ. Σύλλας Αιδηψού 15

 

Σχετικά άρθρα

Σχολικοί: Τεράστια επιτυχία, πέρασε στο final-4! 2ο ΓΕΛ Χαλκίδας-4ο ΓΕΛ Κέρκυρας 71-63

pannikolaou

A2 Elite League Playoffs: Στο τσακ! Ελευθερούπολη-Ερμής Σχηματαρίου 71-69

pannikolaou

Σχολικοί: Πρόκριση στην παράταση, ένα βήμα από το Final-4! 3ο ΓΕΛ Ηρακλείου Κρήτης-2ο ΓΕΛ Χαλκίδας 73-81

pannikolaou