B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (13η αγωνιστική 9-10/3)

Με τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (α’ όμιλος) με το ντέρμπι κορυφής ΠΑΠΕΛ-ΓΑΣ Βασιλικού να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα.

Ο ΓΑΣ Βασιλικού πήρε μεγάλη νίκη με 69-75 απέναντι στην ΠΑΠΕΛ και πλέον μια αγωνιστική πριν το φινάλε, έχει την πρώτη θέση και το πλεονέκτημα του +1 πόντου στα playoffs στα χέρια του!

Η ΧΒΑ πήρε τη νίκη γοήτρου στο Βασιλικό κερδίζοντας το Ληλάντιο με 59-62.

Ο Αίαντας Αυλίδας με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Κουτή νίκησε με 69-57 τις Κονίστρες.

Ο αγώνας Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας αναβλήθηκε.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 13η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)

ΠΑΠΕΛ-ΓΑΣ Βασιλικού 69-75

Αίαντας Αυλίδας-Κονίστρες 69-57

Ληλάντιο-ΧΒΑ 59-62

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η 30-31/3)

Κονίστρες-ΠΑΠΕΛ

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίαντας Αυλίδας

ΓΑΣ Βασιλικού-Ληλάντιο

ΧΒΑ-Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΓΑΣ Βασιλικού 13 25 898-770 12-1
2 ΠΑΠΕΛ 13 24 1089-810 11-2
3 ΧΒΑ 13 20 888-883 7-6
4 Αστ. Αλιβερίου 12 19 802-778 7-5
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 12 17 785-866 5-7
6 Αίαντας Αυλίδας 13 17 780-854 4-9
7 Ληλάντιο 13 17 850-903 4-9
8 Κονίστρες 13 14 658-884 1-12
* Αστέρας Αλιβερίου και ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχουν ένα αγώνα λιγότερο.
ΣΚΟΡΕΡΣ
ΓΚΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ Α. ΠΑΠΕΛ 286
ΤΣΙΩΛΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 234
ΝΑΣΑΚΗΣ ΧΒΑ 227
ΤΣΑΚΟΣ ΠΑΠΕΛ 220
ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 193
ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΧΒΑ 186
ΠΡΙΦΤΙ ΑΓΓ. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 169
ΡΟΥΜΠΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 166
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 160
ΛΙΑΛΙΑΡΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 157
ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ ΧΒΑ 156
ΣΒΩΛΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 153
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 153
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΠΑΠΕΛ 152
ΚΑΨΟΥΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 141
ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 134
ΠΡΟΚΟΠΑΚΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 126
ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 121
ΨΑΡΙΑΝΟΣ Γ. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 121
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΑΠΕΛ 118
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 117
ΔΗΜΑΣ Ν. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 115
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 109
ΙΩΑΝΝΟΥ ΦΙΛ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 108
ΚΙΚΙΔΗΣ Π. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 104
ΚΟΥΤΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 99
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
ΣΙΔΕΡΙΔΗΣ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 25
ΚΟΥΤΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 25
ΝΑΣΑΚΗΣ ΧΒΑ 24
ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΠΑΠΕΛ 23
ΣΒΩΛΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 22
ΓΚΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ Α. ΠΑΠΕΛ 20
ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΟΥ ΧΒΑ 20
ΤΣΑΛΚΙΤΖΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 19
ΑΧΜΑΤΙΩΤΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 18
ΤΣΙΩΛΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 17
ΧΑΛΑΤΣΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 17
ΚΙΚΙΔΗΣ Π. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 17
ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 17
ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΒΑ 17
ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16
ΠΡΙΦΤΙ ΑΓΓ. ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 15
ΚΑΨΟΥΛΗΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 15
ΑΓΓΕΛΕΤΟΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 15
ΑΡΓΥΡΟΣ ΣΤ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 15
ΡΟΥΜΠΗΣ ΛΗΛΑΝΤΙΟ 14
ΤΣΑΚΟΣ ΠΑΠΕΛ 13
ΔΗΜΑΣ Ν. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 13
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 13
ΛΙΑΛΙΑΡΗΣ ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 12
ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 12
ΤΣΑΛΑΣ ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12
ΚΕΡΑΤΣΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 12
ΠΟΥΛΟΣ ΠΑΠΕΛ 12
ΔΗΜΑΣ Χ. ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 12

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Φινάλε της κανονικής διάρκειας! (22η αγωνιστική)

pannikolaou

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (20/4). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou

Σχολικοί: Τεράστια επιτυχία, πέρασε στο final-4! 2ο ΓΕΛ Χαλκίδας-4ο ΓΕΛ Κέρκυρας 71-63

pannikolaou