B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Βασιλικού-Κονίστρες 53-44

Με ανατροπή στο σκορ στην τελευταία περίοδο ο ΓΑΣ Βασιλικού πήρε δύσκολη νίκη απέναντι στις Κονίστρες με 53-44 και την επόμενη αγωνιστική απέναντι στην ΠΑΠΕΛ θα παίξει για την 1η θέση στον όμιλο!

Οι Κονίστρες ήταν καλύτερες μέχρι το 30′ όταν και προηγήθηκαν με 31-40! Στο τελευταίο 10λεπτο όμως, ο ΓΑΣ Βασιλικού με πίεση στην άμυνα και 3 εύστοχα τρίποντα μπήκε μέσα στον αγώνα και με επιμέρους σκορ 22-5 έφτασε στη νίκη με 53-44!

Διαιτητές: Αργυρούσης-Κουτιβής (ΕΣΚΑ).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-7, 18-29, 31-40, 53-44.

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου): Τσαλκιτζής 13 (2), Λιαλιάρης 3, Πρίφτι Α. 16, Μπασινάς, Μπατζάκης, Αγγελέτος 2, Παπανικολάου 5 (1), Οσάγι, Νερούτσος, Παπαγρηγορίου 2, Δάβρης 1, Κικίδης Π. 11 (2).

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Μιχόπουλος): Δημάς Χ. 3 (1), Ψαριανός Γ.Δ. 9, Μιχόπουλος, Κόλλιας 2, Σιδερίδης 15 (5), Δημάς Ν. 7 (1), Ψαριανός Α. 8, Καζάκης.