ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΦΑΣΗ: Αποτελέσματα & σκόρερς (10/3)

Συνέχεια στη γ’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων, στην οποία συμμετέχουν οι 8 ομάδες που προκρίθηκαν από τη β’ φάση της διοργάνωσης.

Μετά τους αγώνες της Κυριακής 10/3, την πρόκριση για τα ημιτελικά πήραν οι Πρωτέας Σχηματαρίου, Πρωτέας Λαμίας και Μπούκαλη, ενώ ο αγώνας ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Άρης Θήβας δεν διεξήχθη λόγω διακοπής ρεύματος στη Χαλκίδα το απόγευμα της Κυριακής.

Γ’ ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

(Ζ1) ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ  αναβλήθηκε (1-0)
(Ζ2) ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 38-96 (0-2)

(Θ1) ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 77-60 (2-0)
(Θ2) ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 71-68 (2-0)

 

Δ’ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Οι τέσσερις (4) ομάδες που θα προκριθούν από την 3η φάση, θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, σε
μονούς αγώνες, σε ουδέτερα γήπεδα, ως εξής:
Ζ1-Θ2 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ/ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
Θ1-Ζ2 ΜΠΟΥΚΑΛΗ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
Οι νικήτριες ομάδες αυτών των αγώνων, θα αγωνιστούν στον τελικό του πρωταθλήματος, σε
ουδέτερο γήπεδο, για την ανάδειξη του πρωταθλητή και δευτεραθλητή.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 113
  2. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 112
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 111
  4. Σκούμας (Άρης Θήβας) 93
  5. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 85
  6. Κούτρας Π. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 84
  7. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 83
  8. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 80
  9. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 70
  10. Μελέτης (Πρωτέας Λαμίας) 64
  11. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 62
  12. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 61
  13. Χατζηστάμου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 61
  14. Καμπάς Β. (Μπούκαλη) 61
  15. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 58
  16. Παπαευθυμίου (Άρης Θήβας) 56
  17. Πρίφτι Α. (ΓΑΣ Βασιλικού) 55
  18. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 49
  19. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 46
  20. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 46
  21. Αγγελόπουλος (Πρωτέας Λαμίας) 45
  22. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 45
  23. Σακκάς (Μπούκαλη) 43
  24. Σούτας (Άρης Θήβας) 40
  25. Βαρελάς (Εθνικός Λιβαδειάς) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αλβανός (Έσπερος Λαμίας) 10
  2. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 10
  3. Αναστασίου (Κάδμος) 9
  4. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 9
  5. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 8
  6. Στεφάνου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  7. Παπαγεωργίου (Μπούκαλη) 8
  8. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  9. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 7
  10. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  11. Ψιλόπουλος (Εθνικός Λιβαδειάς) 6
  12. Χαλάτσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  13. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  14. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  15. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 5
  16. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 5
  17. Αγγελόπουλος (Πρωτέας Λαμίας) 5
  18. Σακκάς (Μπούκαλη) 5
  19. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  20. Αρβανίτης (Κάδμος) 4
  21. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  22. Τζίνης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  23. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 4
  24. Γεωργαλής (Μπούκαλη) 4
  25. Καμπάς Β. (Μπούκαλη) 4
  26. Παπαναγιώτου (Πρωτέας Λαμίας) 4

 

Σχετικά άρθρα

Λαμία είσαι έτοιμη; Το 3×3 Street Basketball powered by ΔΕΗ Α.Ε. είναι γεγονός!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (13-17 Απριλίου)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (11-14/4)

pannikolaou