FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αγωνιστική με φαβορί! (20η)

Η 20η αγωνιστική δεν περιλαμβάνει το μεγάλο ντέρμπι, μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου βέβαια, με τους Κάδμο, Α.Ε. Καρύστου και Σύλλα να αγωνίζονται εντός έδρας και να είναι τα φαβορί των αναμετρήσεων.

Ο πρωτοπόρος Κάδμος υποδέχεται τον Γ.Σ. Ιτέας, ενώ η Κάρυστος τον Άρη Θήβας. Ο Σύλλας αγωνίζεται απέναντι στον Απόλλωνα Χαλκίδας, ενώ η μοναδική αναμέτρηση που δείχνει αμφίρροπη αλλά χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον διεξάγεται στην Άμφισσα, όπου ο ΓΑΣ υποδέχεται τον Τελεθριακό.

Ο αγώνας Πρωτέας Σχηματαρίου-Λοκρός θα διεξαχθεί τη Δευτέρα (8/4-20:30) λόγω της συμμετοχής του Κωνσταντίνου Χαντζή με την Εθνική Ελλάδας Εφήβων στη Γερμανία.

Ο Απόλλων Λιβαδειάς έχει ρεπό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων και οι διαιτητές:

13:00 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Απόλλων Χαλκίδας (Χαϊνά-Τσάλας Γ.)

13:30 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-Άρης Θήβας (Σπυρόπουλος-Καλαπόδης)

14:30 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Τελεθριακός (Κοτσιμπός-Ραμιώτης)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας Ι.-Μαμασούκα)

(8/4-20:30) Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Λοκρός (Καραμπιτσάκος-Γιαπλές)

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ Α’ ΓΥΡΟ 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΣΥΛΛΑΣ 58-65

Διαιτητές: Ντάνος-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 32-30, 41-53, 58-65.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Τουτουκτσής, Αλεξάνδρου, Ζορμπάνος 6, Κατσούλας 7, Τσιριμώκος, Κωνσταντίνου 5 (1), Αποστολάτος 10 (2), Περσίδης 20 (1), Λιάκος, Βλάχος 10 (2).

ΣΥΛΛΑΣ (Ρουμελιώτης Γ.): Φύκας Φ., Δοξάκης 11 (2), Δέδες 1, Αγγελόπουλος 12 (1), Κόκκαλης 18, Τριάντης, Φύκας Π. 7 (1), Ψυλέας 3, Χαλέμπας, Σχοινάς, Κιαπέκος 2, Παπαργυρόπουλος 11.

 

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ 68-74

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 33-35, 51-50, 68-74.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Κοκκίνης-Γερμανός): Σκούμας 13, Ματσαγγούρας, Φουστέλης 8, Σκυριανός 1, Βουρτζούμης 12 (1), Χαρατσής Ι. 23 (1), Μπαλαντίνης, Κανινής 5 (1), Πανάγου, Βογιατζής 6, Παγώνης, Ζέρβας.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Μεσίνι 7 (1), Καλούδης Ν. 9 (1), Τσικνάκης 2, Παπακωνσταντίνου 4 (1), Καλύβας, Ροδολάκης, Ντιφαντής 14, Φρουσκλιάς 38 (2), Τσιάκος, Ζέρβας.

 

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 61-59

Διαιτητές: Χαϊνά-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 23-36, 39-49, 61-59.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Σεϊντίνι 2, Αντωνόπουλος 15 (3), Κολοβός 14 (1), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Σαμπάνης 13, Φραγκούλης, Μαρούλας 2, Ματάκιας 2, Νέστορας 13 (1).

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Οικονόμου 3, Μαμαρέλης Αν., Κοκολόγος, Παπαθεοχάρης 3 (1), Βούρκας 10, Μοσχόπουλος 11, Μαμαρέλης 26 (4), Μαγγελάκης 6 (2), Ντάουτι.

 

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 52-67

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Τσάλας Γ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-26, 30-39, 40-54, 52-67.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Αγγελοπουλος 11 (3), Λεοντίου 4, Παπαδημητρίου, Ντινόπουλος Χ., Ζαχαρόπουλος, Μολές 14 (1), Γεωργαντάς 1, Κουτρολίκος 6, Παναγιωτόπουλος Γ. 6 (2), Σταύρου 8 (2), Βίλλιας, Παναγιωτόπουλος Π. 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Πανταζής 4, Καζάνας 7 (1), Σκούμας Λ., Δουρούκης 5, Γκρινιάρης 19 (1), Αναστασίου 3 (1), Σταθόπουλος 6, Μπεκρής 8 (1), Πολιτόπουλος 10 (1), Θεοδώρου 5, Νικολάου.

 

ΛΟΚΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ  54-77

Διαιτητές: Ζαφείρη-Τσάλας Γ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-24, 33-41, 40-57, 54-77.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Στεργίου 11 (1), Ιωάννου, Ανέστης 10 (2), Γεραγγελής, Θεοφανόπουλος 9 (2), Πάσσας 14, Θεοδώρου 4, Μπόλματης 2, Μάτος Αν. 4, Δράκος, Ψεύτης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Τζίνης, Κουμαρτζάκης, Χαντζής Κ. 23 (6), Χατζηστάμου 2, Λουλακάς 14, Κούτρας Π. 2, Σουλινάρης 19, Γιαννίτσας 2, Πανταζής 9 (3), Βλαχάκης 6 (2).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 17 32 1369-1040 15-2
2 Α.Ε. Καρύστου 17 31 1352-1126 14-3
3 Σύλλας 17 31 1359-1084 14-3
4 Λοκρός 18 27 1276-1328 9-9
5 Πρωτέας Σχημ. 16 26 1165-995 10-6
6 Απόλλων Χαλκ. 18 26 1270-1337 8-10
7 Τελεθριακός 17 24 1105-1183 7-10
8 Άρης Θήβας 17 24 1127-1145 7-10
9 Γ.Σ. Ιτέας 16 22 975-1061 6-10
10 ΓΑΣ Άμφισσας 17 21 976-1193 4-13
11 Απόλλων Λιβ. 18 18 1094-1586 0-18
12 ΑΓΕ Χαλκίδας
* Η ΑΓΕ Χαλκίδας έχει δύο μηδενισμούς και έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. 

 

Σχετικά άρθρα

Ανακοίνωση Α.Ε. Καρύστου για την παραίτηση Σταύρου

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο τίτλος στην ΠΑΠΕΛ! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1986

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (6η ΤΕΛΙΚΗ-19/5)

pannikolaou