FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (20η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 20ης αγωνιστικής, που ξεκίνησε σήμερα με 4 αγώνες και θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα (8/4) με τον αγώνα Πρωτέας Σχηματαρίου-Λοκρός, λόγω της απουσίας του Χαντζή των γηπεδούχων με την Εθνική Ελλάδας Εφήβων.

Ο Κάδμος νίκησε τον Γ.Σ. Ιτέας με 90-53 παραμένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η Κάρυστος ήταν ισόπαλη στο 27′ με 48-48, αλλά η συνέχεια της ανήκε φτάνοντας στη νίκη με 77-61 απέναντι στον Άρη Θήβας.

Ο Σύλλας ανέβασε στροφές στο β’ ημίχρονο και επικράτησε εύκολα του Απόλλωνα Χαλκίδας με 98-64.

Στο μοναδικό αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Τελεθριακός επικράτησε εκτός έδρας του ΓΑΣ Άμφισσας με 56-58.

Ο Απόλλων Λιβαδειάς είχε ρεπό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (20η)

Κάδμος-Γ.Σ. Ιτέας 90:53

ΓΑΣ Άμφισσας-Τελεθριακός 56:58

Σύλλας-Απόλλων Χαλκίδας 98:64

Α.Ε. Καρύστου-Άρης Θήβας 77:61

Πρωτέας Σχηματαρίου-Λοκρός (8/4-20:30)

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η-13/4)

Απόλλων Λιβαδειάς-Κάδμος

Τελεθριακός-Γ.Σ. Ιτέας

Απόλλων Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Άρης Θήβας-Σύλλας

ΓΑΣ Άμφισσας-Α.Ε. Καρύστου

Ρεπό: Λοκρός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 18 34 1459-1093 16-2
2 Α.Ε. Καρύστου 18 33 1429-1187 15-3
3 Σύλλας 18 33 1457-1148 15-3
4 Λοκρός 18 27 1276-1328 9-9
5 Απόλλων Χαλκ. 19 27 1334-1435 8-11
6 Πρωτέας Σχημ. 16 26 1165-995 10-6
7 Τελεθριακός 18 26 1163-1239 8-10
8 Άρης Θήβας 18 25 1188-1222 7-11
9 Γ.Σ. Ιτέας 17 23 1028-1151 6-11
10 ΓΑΣ Άμφισσας 18 22 1032-1251 4-14
11 Απόλλων Λιβ. 18 18 1094-1586 0-18
12 ΑΓΕ Χαλκίδας
* Η ΑΓΕ Χαλκίδας έχει δύο μηδενισμούς και έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
1 Φρουσκλιάς Α.Ε.Καρύστου 365
2 Σταύρου Γ.Σ. Ιτέας 360
3 Μάτος Αγγ. Λοκρός 323
4 Χαντζής Πρωτέας Σχηματαρίου 323
5 Χαρατσής Ι. Άρης Θήβας 296
6 Ψιλόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 279
7 Βούρκας ΓΑΣ Άμφισσας 278
8 Κόκκαλης Σύλλας Αιδηψού 258
9 Γκρινιάρης Ε.Σ. Κάδμος 258
10 Κατσούλας Απόλλωνας Χαλκίδας 254
11 Μολές Γ.Σ. Ιτέας 251
12 Αποστολάτος Απόλλωνας Χαλκίδας 239
13 Μάτος Αν. Λοκρός 238
14 Καζάνας Ε.Σ. Κάδμος 228
15 Σκούμας Άρης Θήβας 227
16 Νέστορας Τελεθριακός 224
17 Βλάχος Απόλλωνας Χαλκίδας 222
18 Παπαργυρόπουλος Σύλλας Αιδηψού 217
19 Περσίδης Χρ. Απόλλωνας Χαλκίδας 215
20 Δοξάκης Σύλλας Αιδηψού 214
21 Μαμαρέλης ΓΑΣ Άμφισσας 204
22 Κατσόγιαννης Α.Ε.Καρύστου 204
23 Καραδόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 201
24 Πάσσας Λοκρός 199
25 Σταθόπουλος Ε.Σ. Κάδμος 191
ΤΡΙΠΟΝΤΑ 
1 Μάτος Αγγ. Λοκρός 63
2 Σταύρου Γ.Σ. Ιτέας 46
3 Δοξάκης Σύλλας Αιδηψού 45
4 Βλάχος Απόλλωνας Χαλκίδας 41
5 Κόκκαλης Σύλλας Αιδηψού 40
6 Αργυρίου Απόλλωνας Χαλκίδας 40
7 Δέδες Σύλλας Αιδηψού 37
8 Φρουσκλιάς Α.Ε.Καρύστου 35
9 Χαρατσής Ι. Άρης Θήβας 35
10 Χαντζής Πρωτέας Σχηματαρίου 32
11 Αγγελόπουλος Γ.Σ. Ιτέας 32
12 Μολές Γ.Σ. Ιτέας 30
13 Μαμαρέλης ΓΑΣ Άμφισσας 30
14 Κατσούλας Απόλλωνας Χαλκίδας 29
15 Καραδόπουλος Απόλλωνας Λιβαδειάς 29
16 Τσιριμώκος Απόλλωνας Χαλκίδας 28
17 Αγγελόπουλος Σύλλας Αιδηψού 26
18 Βουρτζούμης Άρης Θήβας 26
19 Αποστολάτος Απόλλωνας Χαλκίδας 25
20 Καζάνας Ε.Σ. Κάδμος 24
21 Δουρούκης Ε.Σ. Κάδμος 23
22 Μπόλματης Λοκρός 23
23 Ορφανός Α.Ε.Καρύστου 22
24 Λούκας Τελεθριακός 22
25 Γκρινιάρης Ε.Σ. Κάδμος 20

 

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική 88-59

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Έφτασε στο τέλος με τον λάθος τρόπο!

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο 6ος τίτλος του Κάδμου! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1980

pannikolaou