B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική 20-21/4)

Ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος των playoffs για την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής και με τις 4 ομάδες να διεκδικούν τα 3 εισιτήρια που θα τους φέρουν στην κορυφαία τοπική κατηγορία. 

Η ΠΑΠΕΛ νίκησε τον Άρη Αμφίκλειας με 80-66 και με 3/3 οδηγεί την κούρσα των playoffs!

Η Μαλεσίνα πλησίασε ακόμα περισσότερο στην άνοδο κερδίζοντας τον ΓΑΣ Βασιλικού με 86-72.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την  αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

ΠΑΠΕΛ-Άρης Αμφίκλειας 80-66

Μαλεσίνα-ΓΑΣ Βασιλικού 86-72

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η 27-28/4)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΠΑΠΕΛ

Μαλεσίνα-Άρης Αμφίκλειας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΑΠΕΛ 3 6 3-0 231-193
2 Μαλεσίνα 3 6 2-1 237-244
3 ΓΑΣ Βασιλικού 3 5 1-2 215-222
4 Άρης Αμφίκλειας 3 3 0-3 203-247
  • ΓΑΣ Βασιλικού & Μαλεσίνα έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 79
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 70
  3. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 60
  4. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 56
  5. Φωτητζόγλου (Άρης Αμφίκλειας) 47
  6. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 46
  7. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 40
  8. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 40
  9. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 39
  10. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 36
  11. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 34
  12. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 34
  13. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 33
  14. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  15. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 9
  2. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 8
  3. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  4. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  5. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 5
  6. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  7. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 4
  8. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 4
  9. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 3
  10. Καλογερόπουλος (Μαλεσίνα) 3
  11. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 3
  12. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 2
  13. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 2
  14. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 2
  15. Χατζησωτηρίου (ΠΑΠΕΛ) 2
  16. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 2
  17. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  18. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  19. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  20. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 2
  21. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou