B ΕΣΚΑΣΕ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική 27/4)

Με ένα από τους δύο συνολικά αγώνες ξεκίνησε η 4η αγωνιστική των playoffs, καθώς η αναμέτρηση ΓΑΣ Βασιλικού-ΠΑΠΕΛ έχει οριστεί για τις 8 Μαΐου λόγω υποχρεώσεων του προπονητή της ΠΑΠΕΛ Ηλ. Χαντζή με την ομάδα του Πρωτέα Σχηματαρίου.

Η Μαλεσίνα επικράτησε με 70-61 του Άρη Αμφίκλειας ανεβαίνοντας και μαθηματικά στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την  αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Μαλεσίνα-Άρης Αμφίκλειας 70-61

ΓΑΣ Βασιλικού-ΠΑΠΕΛ (8/5-17:00)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 12/5)

ΠΑΠΕΛ-Μαλεσίνα

Άρης Αμφίκλειας-ΓΑΣ Βασιλικού

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Μαλεσίνα 4 8 3-1 307-305
2 ΠΑΠΕΛ 3 6 3-0 231-193
3 ΓΑΣ Βασιλικού 3 5 1-2 215-222
4 Άρης Αμφίκλειας 4 4 0-4 264-317
  • ΓΑΣ Βασιλικού & Μαλεσίνα έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 104
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 70
  3. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 70
  4. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 56
  5. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 51
  6. Φωτητζόγλου (Άρης Αμφίκλειας) 51
  7. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 46
  8. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 44
  9. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 42
  10. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 40
  11. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 36
  12. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 36
  13. Καλογερόπουλος (Μαλεσίνα) 35
  14. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 34
  15. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 33
  16. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  17. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 27
  18. Πανουργιάς (Άρης Αμφίκλειας) 26
  19. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 22
  20. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 9
  2. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 8
  3. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  4. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  5. Καλογερόπουλος (Μαλεσίνα) 7
  6. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 6
  7. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 6
  8. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 5
  9. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  10. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 5
  11. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 4
  12. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 3
  13. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 2
  14. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 2
  15. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 2
  16. Χατζησωτηρίου (ΠΑΠΕΛ) 2
  17. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 2
  18. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  19. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  20. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  21. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 2

Σχετικά άρθρα

Την Τετάρτη (22/5) η απονομή του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΣΕ στην ΠΑΠΕΛ!

pannikolaou

Άρης Αμφίκλειας: Κλείσιμο της σεζόν με…παραδοσιακό τρόπο!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: ”Είμαστε η ανερχόμενη δύναμη του Ευβοιώτικου μπάσκετ, τα καλύτερα έρχονται”

pannikolaou