FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (10η αγωνιστική 6-7/4)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και με εξ αναβολής αγώνες για το β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 9η και την 8η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Α.Ο. Κύμης-Α.Σ. Καρυστίας 51-79

Γ.Σ. Αυλίδας-Φιλαθλητικός 75-51

Αμάρυνθος-Αίολος Χαλκίδας 78-62

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Ερέτρια (14/4)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Γ.Σ. Στύρων (εξ αναβ.) 83-92

Ρεπό: Γ.Σ. Στύρων

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η 13-14/4)

Α.Σ. Καρυστίας-Γ.Σ. Αυλίδας

Φιλαθλητικός Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Γ.Σ. Στύρων-Αμάρυνθος

Αίολος Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης

Ρεπό: Ερέτρια

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 8 16 598-478 8-0
2 Γ.Σ. Αυλίδας 9 16 562-458 7-2
3 Α.Σ. Καρυστίας 9 15 559-520 6-3
4 Φιλαθλητικός 9 14 505-494 5-4
5 Ερέτρια 8 12 486-443 4-4
6 Αμάρυνθος 9 12 477-511 3-6
7 Αίολος Χαλκίδας 9 12 562-557 3-6
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 7 9 501-483 2-5
9 Α.Ο. Κύμης 8 7 271-581 0-8
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 161
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 149
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 146
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 121
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 111
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 109
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 106
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 104
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 103
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 101
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 101
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 100
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 96
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 95
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 93
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 90
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 88
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 81
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 77
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 75
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 73
Παπαγεωργίου ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 69
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 68
Μπαλάφας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 63
Παλασκώνης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 63
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 20
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 18
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 14
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 13
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 13
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 13
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 11
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 9
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 8
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 7
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 7
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 6
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 6
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Γεωργίου Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Μπαρούμης Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 6
Μακρής Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 6
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Ακαδημία Ιστιαίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 69-53

Πανευρυτανική-Μεδεών 57-66

Άτλας Καρπενησίου-Πανευρυτανική 80-87

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η 13-14/4)

Ακαδημία Ιστιαίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) (7/4)

Άτλας Καρπενησίου-Άρης Βελουχιώτης

Πανευρυτανική-Μαυρομάτι

Φάλαρα-Μεδεών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 8 16 540-397 8-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 9 16 650-486 7-2
3 Μαυρομάτι 7 12 487-410 5-2
4 Πανευρυτανική 7 11 455-461 4-3
5 Άτλας Καρπεν. 7 11 430-370 4-3
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 8 9 400-489 1-7
7 Φάλαρα 8 7 282-488 0-8
8 Άρης Βελουχιώτης 6 6 207-348 1-5
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 236
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 149
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 129
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 121
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 106
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 102
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 89
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 87
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 75
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 73
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 71
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 68
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 65
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 64
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 63
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 61
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 60
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 60
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 56
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 56
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 54
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 53
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 52
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 51
Καρναχωρίτης ΜΕΔΕΩΝ 51
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 49
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 40
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 18
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 15
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 14
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 11
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 11
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 9
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 7
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 5
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Μπίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 3
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 3
Γεροπαναγιώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 3

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou