FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (12η & 10η αγωνιστική 20-21/4)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 10ης στο β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς μετά την 12η και την 10η αγωνιστική αντίστοιχα:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Α.Σ. Καρυστίας 60-70

Αμάρυνθος-Ερέτρια 41-66

Αίολος Χαλκίδας-Γ.Σ. Στύρων 71-79

Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ο. Κύμης 70-58

Ρεπό: Φιλαθλητικός Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η 27-28/4)

Φιλαθλητικός-Αμάρυνθος

Ερέτρια-Αίολος Χαλκίδας

Α.Ο. Κύμης-Γ.Σ. Στύρων

Γ.Σ. Αυλίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπό: Α.Σ. Καρυστίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 10 19 733-615 9-1
2 Α.Σ. Καρυστίας (4β.) 11 19 686-636 8-3
3 Γ.Σ. Αυλίδας (2β.) 11 19 688-573 8-3
4 Ερέτρια 10 16 607-533 6-4
5 Φιλαθλητικός 10 15 575-570 5-5
6 Αμάρυνθος 11 15 584-633 4-7
7 Αίολος Χαλκίδας 11 15 725-679 4-7
8 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 10 13 686-678 3-7
9 Α.Ο. Κύμης 10 9 372-743 0-10
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 195
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 178
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 164
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 161
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 155
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 155
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 143
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 142
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 132
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 123
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 123
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 116
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 110
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 109
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 108
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 104
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 103
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 102
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 101
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 94
Παπαγεωργίου ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 90
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 90
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 87
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 85
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 83
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 27
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 26
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 19
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 16
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 16
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 15
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 15
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 14
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 14
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 13
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 12
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 12
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 10
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 10
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 9
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 8
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 7
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 7
Βαρδάκης Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7
Παπακωνσταντίνου Α. ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Γεωργίου Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 7
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 7
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)

Άρης Βελουχιώτης-Ακαδημία Ιστιαίας 46-56

Άτλας Καρπενησίου-Μαυρομάτι 71-70

Μεδεών-Πανευρυτανική 68-52

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Φάλαρα 57-44

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η 27-28/4)

Ακαδημία Ιστιαίας-Μαυρομάτι

Άτλας Καρπενησίου-Μεδεών

Φάλαρα-Πανευρυτανική

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Άρης Βελουχιώτης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 9 18 608-449 9-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 10 18 706-532 8-2
3 Άτλας Καρπεν. 9 15 590-488 6-3
4 Πανευρυτανική 9 14 595-595 5-4
5 Μαυρομάτι 9 14 623-569 5-4
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 9 11 457-533 2-7
7 Άρης Βελουχιώτης 8 8 301-493 1-7
8 Φάλαρα 9 8 326-545 0-9
  • Οι Άρης Βελουχιώτης και Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 274
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 158
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 158
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 148
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 132
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 119
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 106
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 95
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 94
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 91
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 89
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 89
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 86
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 81
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 80
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 77
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 75
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 73
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 69
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 68
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 61
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 60
Μπόκος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 57
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 56
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 54
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 54
Βούλγαρης ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 54
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 49
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 25
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 21
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 18
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 13
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 13
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 13
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 13
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 13
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 11
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 10
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 7
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 7
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 7
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 5
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 4
Καψάλης ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 4
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 4

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou