ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική-ΤΕΛΙΚΗ)

Με το ντέρμπι Κάδμου-Απόλλωνα Χαλκίδας που έκρινε το φετινό τίτλο του πρωταθλητή, ολοκληρώθηκε η β’ φάση στο πρωτάθλημα κορασίδων 2023-24.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματαβαθμολογίες και σκόρερς μετά την 7η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Κάδμος-Απόλλων Χαλκίδας 40-54

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Απόλλων Χαλκ. 6 12 427-140 6-0
2 Κάδμος 6 11 348-177 5-1
3 Απόλλων Λιβαδειάς 6 10 335-348 4-2
4 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 6 9 337-337 3-3
5 Αίας Αλιβερίου 6 7 177-412 1-5
6 ΓΑΣ Βασιλικού 6 7 263-327 1-5
7 Άρης Θήβας 6 5 171-297 1-5
  • Ο Άρης Θήβας έχει δύο μηδενισμούς. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 184
  2. Λούκου (ΓΑΣ Βασιλικού) 100
  3. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 94
  4. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 93
  5. Δάγκουλα (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 85
  6. Γεωργούση (Κάδμος) 73
  7. Κατρακάζου Μ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 71
  8. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 69
  9. Σκούμα (Κάδμος) 65
  10. Λάμπρου (Αίας Αλιβερίου) 64
  11. Τάσιου (Απόλλων Λιβαδειάς) 62
  12. Παπαστεφανή (Απόλλων Χαλκίδας) 60
  13. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  14. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 58
  15. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 47
  16. Γουργιώτη (ΓΑΣ Βασιλικού) 47
  17. Τσαρούχα (Άρης Θήβας) 46
  18. Πελώνη (Άρης Θήβας) 45
  19. Παπαγεωργίου (Απόλλων Χαλκίδας) 45
  20. Ζαντζά (Κάδμος) 36
  21. Τσικνή (Απόλλων Λιβαδειάς) 36
  22. Κουρνιάτη (Αίας Αλιβερίου) 33
  23. Μαργαρίτη (Κάδμος) 32
  24. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 28
  25. Μπάκα (Άρης Θήβας) 28

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ροκκάκη Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 8
  2. Σαμαντά (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  3. Παπαστεφανή (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  4. Παπαγεωργίου (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  5. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  6. Γεωργούση (Κάδμος) 3
  7. Μίχου (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  8. Γκάνη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 3
  9. Μπάνου (Αίας Αλιβερίου) 3
  10. Κακαρά (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  11. Μαγκούτα (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  12. Μουρατίδη Ε. (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  13. Τσομπανοπούλου (Κάδμος) 2
  14. Γρεβενιώτη (Άρης Θήβας) 2
  15. Λαλανίτη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  16. Γκλιάτη (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  17. Μουρατίδη Λ. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  18. Σκούμα (Κάδμος) 1
  19. Οικονομίδη (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  20. Κατρακάζου Αικ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  21. Λασπά (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 1
  22. Παναγώτα (Απόλλων Λιβαδειάς) 1

Σχετικά άρθρα

Η υποδοχή των κορασίδων του Απόλλωνα Χαλκίδας! (video)

pannikolaou

Πανελλήνιο Κορασίδων Β’ φάση: Νίκη-θρίαμβος και πρόκριση στο final-8! Απόλλων Χαλκίδας-Ολυμπιακός Βόλου 54-51

pannikolaou

Πανελλήνιο Κορασίδων Β’ φάση: Απόλλων Χαλκίδας-Ολυμπιακός Βόλου (Live Streaming)

pannikolaou