B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ Γ ΕΣΚΑΣΕ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (6-8 Απριλίου)

Με αγώνες σε όλες τις κατηγορίες ανδρών και με την έναρξη παράλληλα των playoffs στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ, αλλά και με αρκετούς αγώνες στα πρωταθλήματα υποδομής, συνεχίζονται οι τοπικές διοργανώσεις στις 6-8 Απριλίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων και οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 

Α’ ΕΣΚΑΣΕ 

13:00 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Απόλλων Χαλκίδας (Χαϊνά-Τσάλας Γ.)

13:30 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-Άρης Θήβας (Σπυρόπουλος-Καλαπόδης)

14:30 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Τελεθριακός (Κοτσιμπός-Ραμιώτης)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας Ι.-Μαμασούκα)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS ΑΝΟΔΟΥ 

19:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-Μαλεσίνα (Καραμπιτσάκος-Πατάγιας)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (ΚΑΤΑΤΑΞΗ 5-6)

19:00 Κλειστό Αυλίδας Αστέρας Αλιβερίου-Αλίαρτος (Νικολιάς-Γκογκορώσης)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

19:00 Κλειστό Αλιβερίου Αμάρυνθος-Αίολος Χαλκίδας (Μασλατζίδης-Μυτιληνάκης)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

17:00 Κλειστό Αλιβερίου Αίας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας (Μασλατζίδης-Μυτιληνάκης)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

17:00 Κλειστό Αυλίδας Αίαντας Αυλίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Γκογκορώσης)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ 

15:00 Κλειστό Αλιβερίου Αίας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας (Μασλατζίδης-Μυτιληνάκης)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 

12:30 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Εθνικός Λιβαδειάς (Ζαφείρη)

13:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας Καρπενησίου-Λοκρός (Χουσιάδας)

14:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Έσπερος Λαμίας (Καραμπιτσάκος)

14:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Κάδμος (Ντάνος)

16:30 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-Πρωτέας Σχηματαρίου (Γερονικολός)

17:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΑΓΕ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού (Ντάνος)

 

U-13 ΑΓΟΡΙΩΝ 

17:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ (Αποστόλου Αντ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ 

 

U-14 ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ 

15:00 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Γερονικολός)

16:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας (Τσάλας Ι.-Μαμασούκα)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ PLAYOFFS ΑΝΟΔΟΥ 

18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΠΑΠΕΛ-ΓΑΣ Βασιλικού (Ραχιώτης-Αργυρούδης ΕΣΚΑ)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Αλιβερίου Α.Ο. Κύμης-Α.Σ. Καρυστίας (Μυτιληνάκης-Γιαπλές)

16:00 Κλειστό Αυλίδας Γ.Σ. Αυλίδας-Φιλαθλητικός (Μασλατζίδης-Γκογκορώσης)

19:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Γ.Σ. Στύρων (Μασλατζίδης-Γκογκορώσης)

 

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

13:15 Κλειστό Ιστιαίας Ακαδημία Ιστιαίας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) (Κοτσιμπός-Πλιάτσικας)

14:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας Καρπενησίου-Μαυρομάτι ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

16:00 Κλειστό Καρπενησίου Πανευρυτανική-Μεδεών (Ζάχος-Χουσιάδας)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

13:30 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Σύλλας (Γερονικολός-Καπάνταης)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας (Ντάνος-Γερονικολός)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

13:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-Άρης Θήβας (Χατζησωτηρίου)

17:00 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου (Ρομπόκας)

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

12:00 Κλειστό Λαμίας Μπούκαλη-Πρωτέας Λαμίας (Κοτσιμπός Γ.-Ζαφείρη Αθ.)

12:30 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Άρης Αμφίκλειας (Ραμιώτης)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ 

13:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Καλαπόδης-Γκάνης)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 

11:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Λαμίας (Γερονικολός)

19:00 Κλειστό Αλιβερίου Αίας Αλιβερίου-Αίαντας Αυλίδας (Καλαμισδράκης)

 

U-13 ΑΓΟΡΙΩΝ 

11:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Άρης Αμφίκλειας (Ραμιώτης)

15:00 Κλειστό Σχηματαρίου Ερμής Σχηματαρίου-Γ.Σ. Ιτέας (Ρομπόκας)

 

U-12 ΑΓΟΡΙΩΝ MINI BASKET

17:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Καλαμισδράκης)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ 

20:30 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Λοκρός (Καραμπιτσάκος-Γιαπλές)

 

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Playoffs: ΓΑΣ Βασιλικού-Άρης Αμφίκλειας (photo album)

pannikolaou

Γυναικείο μπάσκετ: Απόλλων Χαλκίδας και…Στερεάς Ελλάδας!

pannikolaou

Εφήβων: Back to back τίτλος για τον Πρωτέα Σχηματαρίου! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1986

pannikolaou