FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική 6-7/4)

Συνέχεια στη β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους, απ’ όπου θα περάσουν στα ημιτελικά οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 4η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Αίας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας 62-63

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΓΑΣ Βασιλικού 90-33

Ρεπό: ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 13-14/4)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΓΕ Χαλκίδας

Απόλλων Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 6 227-124 3-0
2 Πρωτέας Σχημ. 3 5 222-152 2-1
3 Απόλλων Χαλκ. 3 5 137-144 2-1
4 Αίας Αλιβερίου 4 5 222-304 1-3
5 ΓΑΣ Βασιλικού 3 3 111-195 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Αίας Αλιβερίου) 91
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 85
  3. Μάμαλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 71
  4. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 56
  5. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 53
  6. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 46
  7. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 37
  8. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 32
  9. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 31
  10. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 26
  11. Θεοδωρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 25
  12. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 25
  13. Μούτσος Ι. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 24
  14. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 22
  15. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 17
  16. Στρουμπούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  17. Ρίζος (ΓΑΣ Βασιλικού) 17
  18. Μούτσος Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 16
  19. Παπαγεωργίου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 16
  20. Κυρτσόπουλος (ΓΑΣ Βασιλικού) 16

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολομωνίδης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 9
  2. Χουλιαράς (Πρωτέας Σχηματαρίου) 8
  3. Χαντζής Γ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  4. Κατσινόπουλος (Αίας Αλιβερίου) 5
  5. Χάρλας Γ. (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  6. Μούτσος Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  7. Τσούλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  8. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  9. Γαβαλάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  10. Ντελέκος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 1
  11. Οσάγι (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  12. Μπασινάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  13. Κυρτσόπουλος (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  14. Ρίζος (ΓΑΣ Βασιλικού) 1
  15. Στρουμπούλης (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  16. Χάρλας Ν. (Απόλλων Χαλκίδας) 1
  17. Τουρτούλας (Αίας Αλιβερίου) 1
  18. Αλλκιά (Αίας Αλιβερίου) 1
  19. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

Κάδμος-Σύλλας 77-22

Απόλλων Λιβαδειάς-Έσπερος Λαμίας (εξ. αναβ.) 64-57

Έσπερος Λαμίας-Γ.Σ. Ιτέας 42-78

Ρεπό: Απόλλων Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 14 & 21/4)

Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 4 7 289-192 3-1
2 Γ.Σ. Ιτέας 3 6 231-123 3-0
3 Απόλλων Λιβ. 3 5 197-182 2-1
4 Έσπερος Λαμίας 3 3 133-223 0-3
5 Σύλλας 3 3 97-227 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αναστασίου (Κάδμος) 98
  2. Τούντας (Κάδμος) 71
  3. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 58
  4. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 52
  5. Ζαχαρόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 42
  6. Πετσινός (Γ.Σ. Ιτέας) 39
  7. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβαδειάς) 37
  8. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 36
  9. Κατσής (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  10. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 31
  11. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 30
  12. Κατσιάρης (Έσπερος Λαμίας) 30
  13. Μπότσης (Κάδμος) 29
  14. Κίσσας (Απόλλων Λιβαδειάς) 27
  15. Καρανάσιος (Κάδμος) 26
  16. Χασάνμπασάι (Σύλλας) 26
  17. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 26
  18. Αγκόλλι (Σύλλας) 16
  19. Πυρρώστης (Έσπερος Λαμίας) 16
  20. Μαυροζούμης (Σύλλας) 15
  21. Ντζούνας (Έσπερος Λαμίας) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τούντας (Κάδμος) 11
  2. Ντινόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  3. Αναστασίου (Κάδμος) 5
  4. Καρανάσιος (Κάδμος) 4
  5. Αντωνίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  6. Κουτρολίκος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  7. Μαυροζούμης (Σύλλας) 3
  8. Ντζούνας (Έσπερος Λαμίας) 3
  9. Μπεσλεμές (Έσπερος Λαμίας) 3
  10. Ματθαίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  11. Παναγιωτόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  12. Τσατσαρώνης Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 2
  13. Γεωργιάδης (‘Εσπερος Λαμίας) 2
  14. Πυρρώστης (Έσπερος Λαμίας) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (25-26 Μαΐου)

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Η κλήρωση του πρωταθλήματος με τη συμμετοχή 21 ομάδων!

pannikolaou

ΠΑΠΕΛ: Η απονομή στους πρωταθλητές της Β’ ΕΣΚΑΣΕ! (pics)

pannikolaou