B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (5η 12/5)

Με την 5η αγωνιστική συνεχίστηκαν τα playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ και ενώ απομένει μόλις μια αγωνιστική για την ολοκλήρωση τους και την ανάδειξη του πρωταθλητή.

Η ΠΑΠΕΛ με…καταιγισμό τριπόντων νίκησε με 87-60 τη Μαλεσίνα και με νίκη την επόμενη αγωνιστική στην Αμφίκλεια παίρνει τον τίτλο του πρωταθλητή!

Ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε στην παράταση τον ΓΑΣ Βασιλικού με 70-63 πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στα playoffs και είναι σε…στάση αναμονής για να δει αν και ο 4ος πάρει τελικά το εισιτήριο της ανόδου!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την  αγωνιστική των playoffs:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

ΠΑΠΕΛ-Μαλεσίνα 87-60

Άρης Αμφίκλειας-ΓΑΣ Βασιλικού 70-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 19/5)

Άρης Αμφίκλειας-ΠΑΠΕΛ

ΓΑΣ Βασιλικού-Μαλεσίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΑΠΕΛ 5 9 4-1 382-318
2 Μαλεσίνα 5 9 3-2 367-392
3 ΓΑΣ Βασιλικού 5 8 2-3 345-356
4 Άρης Αμφίκλειας 5 6 1-4 334-380
  • ΓΑΣ Βασιλικού & Μαλεσίνα έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 124
  2. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 101
  3. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 101
  4. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 89
  5. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 84
  6. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 74
  7. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 66
  8. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 63
  9. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 54
  10. Φωτητζόγλου (Άρης Αμφίκλειας) 51
  11. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 51
  12. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 49
  13. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 49
  14. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 44
  15. Καλογερόπουλος (Μαλεσίνα) 44
  16. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 41
  17. Πανουργιάς (Άρης Αμφίκλειας) 33
  18. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 31
  19. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 29
  20. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 29

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στεφάνου (ΠΑΠΕΛ) 20
  2. Χαρατσής (Άρης Αμφίκλειας) 10
  3. Τσαλκιτζής (ΓΑΣ Βασιλικού) 10
  4. Κικίδης Π. (ΓΑΣ Βασιλικού) 9
  5. Καλογερόπουλος (Μαλεσίνα) 8
  6. Γκιζόγιαννης Σωκρ. (Μαλεσίνα) 7
  7. Κανακάρης (Μαλεσίνα) 6
  8. Νερούτσος (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  9. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (ΠΑΠΕΛ) 5
  10. Πρίφτι Αγγ. (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  11. Καραβανάς (Μαλεσίνα) 5
  12. Κουρέπης (Άρης Αμφίκλειας) 5
  13. Πούλος (ΠΑΠΕΛ) 4
  14. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 4
  15. Τσακός (ΠΑΠΕΛ) 3
  16. Παπανικολάου (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  17. Κολιούκος (Άρης Αμφίκλειας) 3
  18. Νεστωρίδης (ΠΑΠΕΛ) 2
  19. Χατζησωτηρίου (ΠΑΠΕΛ) 2
  20. Κάβουρας (Μαλεσίνα) 2
  21. Αγγελέτος (ΓΑΣ Βασιλικού) 2
  22. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 2
  23. Σιαραψής (ΠΑΠΕΛ) 2

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική 88-59

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο 6ος τίτλος του Κάδμου! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1980

pannikolaou

Το σημερινό πρόγραμμα αγώνων των ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ (19/5). Σε ποια γυμναστήρια μπορείτε να πάτε

pannikolaou