FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (15η & 13η αγωνιστική 18-19/5)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 15ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και της 13ης στο β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η)

Α.Σ. Καρυστίας-Αίολος Χαλκίδας 66-77

Φιλαθλητικός-Γ.Σ. Στύρων 59-82

Α.Ο. Κύμης-Ερέτρια 47-73

Γ.Σ. Αυλίδας-Αμάρυνθος 64-61

Α.Ο. Κύμης-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (εξ αναβ.) 75-81

Ρεπό: Α.Ε.Ν. Αρτάκης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η 25-26/5)

Γ.Σ. Στύρων-Α.Σ. Καρυστίας

Ερέτρια-Φιλαθλητικός

Αίολος Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας

Αμάρυνθος-Α.Ε.Ν. Αρτάκης

Ρεπό: Α.Ο. Κύμης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 13 25 978-800 12-1
2 Α.Σ. Καρυστίας 13 22 823-770 9-4
3 Γ.Σ. Αυλίδας 13 22 811-699 9-4
4 Ερέτρια 13 21 819-709 8-5
5 Αίολος Χαλκίδας 14 20 912-865 6-8
6 Φιλαθλητικός 13 19 758-787 6-7
7 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 13 19 916-863 6-7
8 Αμάρυνθος 14 18 777-845 4-10
9 Α.Ο. Κύμης 14 13 605-1075 0-14
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 259
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 238
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 224
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 208
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 202
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 191
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 186
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 179
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 165
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 162
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 153
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 150
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 147
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 147
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 134
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 133
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 130
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 125
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 123
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 122
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 121
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 118
Παλασκώνης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 117
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 110
Παπαγεωργίου ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 110
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 38
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 38
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 29
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 25
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 23
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 20
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 20
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 18
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 17
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 17
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 16
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 16
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 16
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 15
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 14
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 14
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 13
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 10
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 10
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 9
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 9
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9
Τσιρόπουλος Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 9
Μπαλτάς Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 9
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)

Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική 88-59

Φάλαρα-Άτλας Καρπενησίου 47-63

ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Μεδεών 50-71

Άρης Βελουχιώτης-Μαυρομάτι 0-20 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η 1-2/6)

Άτλας Καρπενησίου-Ακαδημία Ιστιαίας

Μαυρομάτι-Φάλαρα

Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)

Μεδεών-Άρης Βελουχιώτης 20-0 α.α.

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 12 24 813-617 12-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 13 23 935-722 10-3
3 Πανευρυτανική 12 19 791-811 7-5
4 Άτλας Καρπενησίου 12 19 798-689 7-5
5 Μαυρομάτι 12 19 776-691 7-5
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 13 17 669-768 4-9
7 Φάλαρα 12 12 471-701 1-11
8 Άρης Βελουχιώτης 12 11 442-683 1-11
  • Οι Άρης Βελουχιώτης έχει δύο μηδενισμούς. Τα Φάλαρα έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 358
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 221
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 215
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 191
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 174
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 169
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 148
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 137
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 127
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 118
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 115
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 112
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 108
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 106
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 106
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 105
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 105
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 100
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 100
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 88
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 86
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 85
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 81
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 79
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 70
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 70
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 66
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 28
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 26
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 25
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 21
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 17
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 17
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 15
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 14
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 12
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 11
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 11
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 11
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 10
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 8
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 7
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 7
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 7
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Ευθυμίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5

 

Σχετικά άρθρα

Πρώτη και ηχηρή μεταγραφή! Ο Δημήτρης Βεργίνης στον Εθνικό Λιβαδειάς!

pannikolaou

14 Ιουνίου 1987: Χρόνια πολλά Ελληνικό μπάσκετ!

pannikolaou

Chalkis Basket 2024: Garage Barbel-Συλλ. Μικρασιατών ”Η Νεάπολη” 62-54

pannikolaou