FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η & εξ αναβολής αγώνες 25-26/5)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο και με εξ αναβολής αγώνες για το β’ όμιλο του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η)

Γ.Σ. Στύρων-Α.Σ. Καρυστίας 62-56

Ερέτρια-Φιλαθλητικός 61-46

Αίολος Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 35-58

Αμάρυνθος-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 50-62

Ρεπό: Α.Ο. Κύμης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17η 1-2/6)

Α.Σ. Καρυστίας-Ερέτρια

Α.Ο. Κύμης-Φιλαθλητικός

Γ.Σ. Αυλίδας-Γ.Σ. Στύρων

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίολος Χαλκίδας

Ρεπό: Αμάρυνθος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 14 27 1040-856 13-1
2 Γ.Σ. Αυλίδας 14 24 869-734 10-4
3 Ερέτρια 14 23 880-755 9-5
4 Α.Σ. Καρυστίας 14 23 879-832 9-5
5 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 14 21 978-913 7-7
6 Αίολος Χαλκίδας 15 21 947-923 6-9
7 Φιλαθλητικός 14 20 804-848 6-8
8 Αμάρυνθος 15 19 827-907 4-11
9 Α.Ο. Κύμης 14 13 605-1075 0-14
10 Δόξα Ψαχνών
  • Η Δόξα Ψαχνών αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Α.Ο. Κύμης έχει ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 281
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 252
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 227
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 219
Ζερντίσκι Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 213
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 202
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 200
Παπανίδης Ζ. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 192
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 177
Κόφφας ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 176
Δάγκουλας Κ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 169
Μπούχερτ Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 162
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 154
Παπανίδης Β. Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 154
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 147
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 141
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 140
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 136
Εζόμο Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 133
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 132
Πετρογιάννης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 132
Παπάζογλου ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 129
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 128
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 125
Παλασκώνης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 120
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 116
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Παρασκευόπουλος ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 39
Οικονομίδης Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 38
Μπασινάς ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 31
Σμπρίνης ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 28
Πανδής Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 25
Γιάννακας Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 22
Τριχάς Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 20
Ζάνι Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 20
Μακρύγιαννης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 19
Αποστολίδης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 19
Πάττας ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 18
Δάγκουλας Γ. Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 18
Καπόλας Α.Σ.Κ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ 18
Χαρλαβάνης Α.Σ.Κ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 18
Καλαμισδράκης Κ. Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 16
Τουλουμτζής Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 15
Αρσενικός ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 14
Χιώτης Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 13
Τσακός ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13
Βογιατζής Α.Ε.ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 12
Κιμουλιάτης ΑΜΑΡΥΝΘΟΣ 12
Λούκας ΑΙΟΛΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Σαλεμής ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11
Τσιριμώκος Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 11
Κολοτούρος Γ.Σ. ΣΤΥΡΩΝ 10
Χαρλαβάνης ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 10
Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Φάλαρα-Μεδεών 31-73

Μαυρομάτι-Άτλας Καρπενησίου 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η 1-2/6)

Άτλας Καρπενησίου-Ακαδημία Ιστιαίας

Μαυρομάτι-Φάλαρα

Πανευρυτανική-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)

Μεδεών-Άρης Βελουχιώτης 20-0 α.α.

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Μεδεών 13 26 886-648 13-0
2 Ακαδ. Ιστιαίας 13 23 935-722 10-3
3 Μαυρομάτι 13 21 796-691 8-5
4 Πανευρυτανική 12 19 791-811 7-5
5 Άτλας Καρπενησίου 13 19 798-709 7-6
6 ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.) 13 17 669-768 4-9
7 Φάλαρα 13 13 502-774 1-12
8 Άρης Βελουχιώτης 12 11 442-683 1-11
  • Οι Άρης Βελουχιώτης έχει δύο μηδενισμούς. Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 
ΣΚΟΡΕΡΣ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 358
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 221
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 215
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 191
Τσάνε ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 174
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 169
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 148
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 137
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 127
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 118
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 118
Αριδάς ΜΕΔΕΩΝ 115
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 108
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 106
Μαρίνης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 106
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 105
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 105
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 100
Σιαμανδούρας Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 100
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 94
Λιαμπότης Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 90
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 88
Μπούτσης ΑΡΗΣ ΒΕΛΟΥΧΙΩΤΗΣ 85
Ζήσης ΜΕΔΕΩΝ 82
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 81
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 81
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
Φώτου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 66
Σταυρίδης ΜΕΔΕΩΝ 28
Λαλάς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 26
Ρουμελιώτης Π. ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 25
Αλεξίου ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 21
Σταλίκας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 20
Ανέστης ΜΕΔΕΩΝ 20
Πάλλιος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 17
Κουτσοκώστας ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 15
Χατζής Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 14
Καραπάνος ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 12
Χονδρός ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 11
Αμπλιανίτης ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 11
Βουρνούς ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 11
Τάκης ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 10
Σωτηρίου ΜΕΔΕΩΝ 10
Αρσενίου ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑ  (ΑΚΑΔ) 9
Γκιουζέλης ΜΕΔΕΩΝ 8
Κάππας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 8
Πρένγκα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 7
Στεφανής ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 7
Χονδρόπουλος ΓΣ ΦΑΛΑΡΑ 6
Σεριανάϊ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 6
Σταμέλου Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Κωστόπουλος Α.Ο. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 5
Ευθυμίου ΜΕΔΕΩΝ 5
Τσιγαρίδας ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 5
Αργυρίου ΜΕΔΕΩΝ 5

 

Σχετικά άρθρα

Chalkis Basket 2024: Το πρόγραμμα των αγώνων (24-27 Ιουνίου)

pannikolaou

5ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές” από 19-21 Ιουλίου στην Κάνηθο!

pannikolaou

Απόλλων Χαλκίδας: 5η θέση στην Ελλάδα, καλύτερη επαρχιακή ομάδα και ατομικές διακρίσεις!

pannikolaou