FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Παίδων: Ο 4ος τίτλος του Γ.Σ. Ιτέας! Όλοι οι πρωταθλητές από το 1986

Ο Γ.Σ. Ιτέας νίκησε με 65-41 την ΑΓΕ Χαλκίδας και κατέκτησε το 4ο πρωτάθλημα της ιστορίας του στην κατηγορία παίδων στην 38η διοργάνωση της ΕΣΚΑΣΕ, που έγινε για δεύτερη φορά με τη μορφή final-4!

Αυτός ήταν ο 9ος τίτλος συνολικά για τον Γ.Σ. Ιτέας, που έχει κατακτήσει ένα πρωτάθλημα στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ, δύο πρωταθλήματα στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ, δύο πρωταθλήματα στην κατηγορία εφήβων και τέσσερα πρωταθλήματα παίδων, όπου εκτός από το φετινό έχει πάρει επίσης τίτλους τις αγωνιστικές περιόδους 1987-88, 2005-06, και 2016-17.

Στην κατηγορία παίδων, που ξεκίνησε το 1986, πολυνίκης είναι η ΑΓΕ Χαλκίδας με 16 πρωταθλήματα ενώ ακολουθούν ο Γ.Σ. Ιτέας και ο ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 4 κατακτήσεις.

Πάμε λοιπόν να δούμε αρχικά συγκεντρωτικά και στη συνέχεια αναλυτικά όλους τους πρωταθλητές στην κατηγορία Παίδων από το 1986-2024:

ΟΙ 38 ΤΙΤΛΟΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 
ΟΜΑΔΕΣ ΤΙΤΛΟΙ
ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16
ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 4
ΚΑΔΜΟΣ 3
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2
ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 1
Α.Σ. ΦΘΙΩΤΙΣ 1
ΛΟΚΡΟΣ 1
ΜΠΟΥΚΑΛΗ 1
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 1
ΧΒΑ 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 1

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΙΔΩΝ 1986-2024
ΕΤΟΣ ΟΜΑΔΕΣ
1986-87 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1987-88 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ
1988-89 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1989-90 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1990-91 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1991-92 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1992-93 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1993-94 Α.Σ. ΦΘΙΩΤΙΣ
1994-95 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1995-96 ΚΑΔΜΟΣ
1996-97 ΚΑΔΜΟΣ
1997-98 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
1998-99 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ
1999-00 ΚΑΔΜΟΣ
2000-01 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2001-02 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2002-03 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2003-04 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2004-05 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2005-06 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ
2006-07 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
2007-08 ΛΟΚΡΟΣ
2008-09 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
2009-10 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
2010-11 ΜΠΟΥΚΑΛΗ
2011-12 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2012-13 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2013-14 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2014-15 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2015-16 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2016-17 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ
2017-18 ΧΒΑ
2018-19 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2019-20 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2020-21 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
2021-22 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
2022-23 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
2023-24 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

Σχετικά άρθρα

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας (Ακαδ.)-Αναγέννηση Λαμίας 72-56

pannikolaou

Πανελλήνιο Παίδων Β’ φάση: Γ.Σ. Ιτέας-Άρτα (Live Streaming)

pannikolaou

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ακαδημία Ιστιαίας-Πανευρυτανική 88-59

pannikolaou