FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Chalkis Basket 2024: Το πρόγραμμα αγώνων στη φάση των ”16”

Με τη φάση των ”16” συνεχίζεται το πρωτάθλημα ανεξάρτητων ομάδων ”Chalkis Basket 2024” που διοργανώνει για 2η συνεχόμενη χρονιά ο Δήμος Χαλκιδέων.

Την πρόκριση πήραν οι 5 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο και ο καλύτερος 6ος των τριών ομίλων.

Κριτήρια βαθμολόγησης:

Στους ομίλους: α) Βαθμοί, β) τα αποτελέσματα μεταξύ των ομάδων που ισοβάθμησαν, γ) ο συντελεστής πόντων μεταξύ των ομάδων που ισοβάθμησαν.

Στους αγώνες κατάταξης: Ο συντελεστής πόντων μεταξύ των ομάδων που πήραν την ίδια βαθμολογική θέση στους τρεις ομίλους (π.χ. οι τρεις πρώτες ομάδες των τριών ομίλων υπέρ/κατά  Ντίκος 426/292=1,46 Pistols 294/240= 1.23 Τεχν. Γρ. Μπέλλος 351/325= 1,08)

Η σειρά κατάταξης των 16 ομάδων:

  1. Πρώτος καλύτερος από τους τρεις πρώτους των τριών ομίλων (Καφεκοπτείο Ντίκος 1,46)
  2. Δεύτερος καλύτερος από τους τρεις πρώτους των τριών ομίλων (Pistols 1,23)
  3. Τρίτος καλύτερος από τους τρεις πρώτους των τριών ομίλων (Τεχν. Γρ. Μπέλλος 1,08)
  4. Πρώτος καλύτερος από τους τρεις δεύτερους των τριών ομίλων (Center Al 1,59)
  5. Δεύτερος καλύτερος από τους τρεις δεύτερους των τριών ομίλων (Κουμπάροι 1,21)
  6. Τρίτος καλύτερος από τους τρεις δεύτερους των τριών ομίλων (Chalkis Shipyards 1,11)
  7. Πρώτος καλύτερος από τους τρεις τρίτους των τριών ομίλων (SABO 0,98)
  8. Δεύτερος καλύτερος από τους τρεις τρίτους των τριών ομίλων (Χαλκίδα Hawks 0,97)
  9. Τρίτος καλύτερος από τους τρεις τρίτους των τριών ομίλων (Garage Barbel 0,92)
  10. Πρώτος καλύτερος από τους τρεις τέταρτους των τριών ομίλων (Παλαίμαχοι 1,05)
  11. Δεύτερος καλύτερος από τους τρεις τέταρτους των τριών ομίλων (Green Health 1,00)
  12. Τρίτος καλύτερος από τους τρεις τέταρτους των τριών ομίλων (B@sketaki 0,89)
  13. Πρώτος καλύτερος από τους τρεις πέμπτους των τριών ομίλων (Remal Madrid 1,02)
  14. Δεύτερος καλύτερος από τους τρεις πέμπτους των τριών ομίλων (Alley…ΟΥΠΣ 0,84)
  15. Τρίτος καλύτερος από τους τρεις πέμπτους των τριών ομίλων (ΤΕΕ Π.Τ. Εύβοιας 0,76)
  16. Καλύτερος έκτος από τους τρεις ομίλους (One Paliria Team 0,99)

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ”16”

Αγώνας 1: (1-16) ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ ΝΤΙΚΟΣ-ONE PALIRIA TEAM (Κυριακή 30/6-21:15-Κλειστό Κανήθου)

Αγώνας 2: (2-15) PISTOLS-ΤΕΕ Π.Τ. ΕΥΒΟΙΑΣ (Κυριακή 30/6-20:15-Κλειστό Χαλκιά-Αναστασιάδη)

Αγώνας 3: (3-14) ΤΕΧΝ. ΓΡ. ΜΠΕΛΛΟΣ-ALLEY…ΟΥΠΣ (Δευτέρα 1/7-20:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας)

Αγώνας 4: (4-13) CENTER AL-REMAL MADRID (Δευτέρα 1/7-21:30 Κλειστό Κανήθου)

Αγώνας 5: (5-12) ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ-B@SKETAKI CHALKIS (Κυριακή 30/6-20:00-Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας)

Αγώνας 6: (6-11) CHALKIS SHIPYARDS-GREEN HEALTH (Κυριακή 30/6-21:45-Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας)

Αγώνας 7: (7-10) SABO-ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ (Δευτέρα 1/7-21:45 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας)

Αγώνας 8: (8-9) ΧΑΛΚΙΔΑ HAWKS-GARAGE BARBEL (Δευτέρα 1/7-21:30 Κλειστό Χαλκιά-Αναστασιάδη)

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ”8”

Αγώνας 9:  Νικητής 1-Νικητής 8

Αγώνας 10: Νικητής 2-Νικητής 7

Αγώνας 11: Νικητής 3-Νικητής 6

Αγώνας 12: Νικητής 4-Νικητής 5

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ ”4”

Αγώνας 13: Νικητής 9-Νικητής 12

Αγώνας 14: Νικητής 10-Νικητής 11

 

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Αγώνας 15: Ηττημένος 13-Ηττημένος 14

 

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Αγώνας 16: Νικητής 13-Νικητής 14

 

Σχετικά άρθρα

Stereabasket Awards 2024 (Ψηφοφορία)

pannikolaou

Υποψήφιος στις εκλογές της ΕΟΚ με τον Φασούλα ο Αλέξανδρος Θεοδώρου!

pannikolaou

National League 2: Οι αντίπαλοι του Κάδμου στο 2ο όμιλο Νότου

pannikolaou