ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας 66-50

Νίκη για το παιδικό τμήμα του Γ.Σ. Ιτέας που με καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια επιβλήθηκε υο ΓΑΣ Άμφισσας με 66-50.

Η ομάδα του Μωραΐτη προηγήθηκε στο ημίχρονο με 34-17, αλλά οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 10-21 στη γ’ περίοδο πλησίασαν σε 44-38.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με τον Μολέ να οδηγεί το σκορ στην επίθεση έφτασαν δίκαια στη νίκη με 66-50.

Διαιτητές: Ζάχος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-6, 17-11, 10-21, 22-12.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Παναγιωτόπουλος, Πετσινός 2, Θεοφάνης Αλεξ. 2, Πιλάλας 11 (1), Ντινόπουλος 10 (2), Ζαχαρόπουλος, Κουτρολίκος 11 (1), Υζελλάρι, Λαμπρόπουλος, Μολές 30 (2), Θεοφάνης Αριστ.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Παπαθεοχάρης): Βελέντζας 4, Βαρκούτας 2, Κωνσταντίνου 10, Λιαράκης 19 (2), Κοκολόγος, Γερεντές, Κατσίμπρας, Παναγιωτόπουλος, Κοντογεώργος, Μαμαρέλης 6, Δελμούζος Η. 9, Δελμούζος Π.