Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 52-65

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Καθάρισε με ζώνη!

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΓΑΣ Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ 52-65

Με νίκη συνέχισε ο ΓΑΣ Ν.Αρτάκης που επικράτησε μέσα στη Χαλκίδα του Φιλαθλητικού με 52-65, σε ένα αγώνα που κρίθηκε στην τελευταία περίοδο, μια που μέχρι τότε, ο Φιλαθλητικός ήταν μέσα στη διεκδίκηση της νίκης.

Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ με το οριακό +3 (28-31), ενώ η γ’ περίοδος τελείωσε με 38-40.

Στο τελευταίο 10λεπτο, ο Σταύρος Καραγιάννης γύρισε την άμυνα σε ζώνη, κάτι που έφερε αποτέλεσμα καθώς μπλόκαραν επιθετικά οι γηπεδούχοι και με εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς, η Αρτάκη έφτασε στη δίκαιη επικράτηση με 52-65.

Πλήγμα για τους νικητές, ο τραυματισμός του Μαρκάκη στο 17′ που αποχώρησε με πρόβλημα στο δικέφαλο.

Διαιτητές: Τσάλλας-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-13, 12-18, 10-9, 14-25.

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Κιάκος-Μανωλόπουλος): Σιμιτζής 2, Σολδάτος, Σανιδάς, Σκλήρας, Κυτίνος 4, Καλαπόδης, Κιάκος 8, Κοκκίνης 15, Μανωλόπουλος, Μπεληγιάννης 14, Κεραμάρης 9, Κιαπέκος.

Γ.Α.Σ. Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ (Καραγιάννης): Σωτηράκης 8 (1), Κιουσης 2, Κελαϊδίτης 4, Παπαδόπουλος Γ., Πουρίδης, Καραγιάννης Ι. 14, Κοφινάς 14, Τζεμαϊλας, Καραγιάννης Ν. 7, Στεφανίδης 10 (1), Μαρκάκης 4, Κρανιωτάκης 2.