Uncategorized Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΑΥΛΙΔΑ 87-53

Παράσταση για ένα ρόλο!

ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ-ΑΥΛΙΔΑ 87-53

Πολύ καλή εμφάνιση από το Σχηματάρι, που μετέτρεψε το ντέρμπι σε περίπατο με την Αυλίδα, επικρατώντας με το ευρύ 87-53, εξασφαλίζοντας και μαθηματικά τη 2η θέση της βαθμολογίας, παίρνοντας ταυτόχρονα ρεβάνς και για την ήττα του πρώτου γύρου.

Οι παίκτες του Τσαούση βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα, είχαν λύσεις στην επίθεση αλλά και μεγάλη διάθεση στην άμυνα, ξεφεύγοντας από την αρχή στο σκορ.

Αντίθετα, η Αυλίδα μετά από ένα εντυπωσιακό β’ γύρο με 7 σερί νίκες, γνώρισε βαριά ήττα σε ένα ματς που τίποτα δεν πήγε καλά για την ομάδα του Τομαρά, με μεγάλη αστοχία στην επίθεση, ακόμα και σε πολλά ελεύθερα σουτ.

Το Σχηματάρι έδειξε τα δόντια του από νωρίς, ήταν συγκεντρωμένο στο στόχο του, περιόρισε τον Κατσούλα στους 4 πόντους και όλα πήραν το δρόμο τους για τον Ερμή με το καλημέρα της αναμέτρησης.

Ο κόσμος έδωσε βροντερό παρών στις εξέδρες του κλειστού, αλλά το ενδιαφέρον για τον αγώνα χάθηκε από νωρίς.

Το Σχηματάρι προηγήθηκε με 16-6 στο πρώτο 10λεπτο και στο ημίχρονο τα πάντα είχαν κριθεί με το σκορ να έχει φτάσει στο 40-22.

Στη γ’ περίοδο η διαφορά έφτασε μέχρι και στο +40 (70-30), για να πέσει ο ρυθμός στο φινάλε, οι δύο προπονητές έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που συνήθως δεν έχουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής, για να διαμορφωθεί το τελικό 87-53.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Τσάμης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-6, 24-16, 31-13, 16-18.

ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ (Τσαούσης): Κούτης, Σιλβέστρου 5, Κοσμετάτος 14 (2), Βαϊνάς 12 (2), Κολοβός 12, Τζελάς, Φλώτσιος 13 (1), Κωνσταντούρας 4, Μουλάς 8 (2), Βλάχος 4, Γυφτονικολός 13, Σπανός 2.

ΑΥΛΙΔΑ (Τομαράς): Καρλής, Αλεξάνδρου 10 (1), Ξετρίχης 1, Αχματιώτης, Κατσούλας 4, Κούρτης 8, Χατζηστάμου 9 (1), Κωνσταντόπουλος 2, Τζεβελέκος, Τσίτσης 2, Νασάκης 14, Κοντές 3 (1).

* Σε νεώτερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album από τον αγώνα, αλλά και από την επίδειξη kick-boxing στο ημίχρονο της αναμέτρησης.