Α1

Βελτιωμένη και ανταγωνιστική η Κύμη! Έχασε στις λεπτομέρειες από την ΑΕΚ Λάρνακας με 71-75

Δεύτερο φιλικό σήμερα για την Κύμη και την ΑΕΚ Λάρνακας στο κλειστό της Κύμης, με τους γηπεδούχους να κοντράρουν στα ίσια τους πρωταθλητές Κύπρου, χάνοντας τελικά στις λεπτομέρειες με 71-75.

Η ομάδα του Βασίλη Μπρατσιάκου εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη, κάτι που συμβαίνει άλλωστε από την αρχή της προετοιμασίας μέρα με τη μέρα, αφήνοντας υποσχέσεις για τα επίσημα ματς της νέας χρονιάς σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Οι γηπεδούχοι, στην τελευταία παράσταση στο κλειστό της Κύμης πριν από τα αναγκαστικά έργα ώστε να μπορούν να διεξάγονται και εκεί αγώνες Α1, έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ και στο τέλος της γ’ περιόδου ισοφάρισε το σκορ σε 55-55.

Στο τέλος οι Κύπριοι πήραν τη νίκη με 71-75, χωρίς πάντως αυτό να σημαίνει κάτι το ουσιαστικό…

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 28-35, 55-55, 71-75.