B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΜΕΔΕΩΝ 37-59

Με το διπλό από τη Λιβαδειά έφυγε η ομάδα του Μεδεώνα που επικράτησε του Κένταυρου με σκορ 37-59 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ.

Για τους φιλοξενούμενους αυτή ήταν η 4η νίκη, ενώ ο Κένταυρος υπέστη την 5η του ήττα.

Η ομάδα του Μεδεώνα με όπλο την άμυνα ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκε με 8 πόντους στο ημίχρονο (17-25). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 13-19 στο τρίτο δεκάλεπτο έκαναν το 30-44 για να φτάσουν στην τελική επικράτηση με 37-59.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Σταυρίδης με 20 (3) πόντους.

Διαιτητές: Τσάλλας-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-12, 8-13, 13-19, 7-15.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Ψιλόπουλος 3, Μάρκου Κ. 4, Σανιδάς, Κολιούκος 4, Μάρκος Ν. 12 (1), Παπαϊωάννου, Παπαναγιώτου 4, Καλαντζής 2, Λαμπριντζής, Καϊκης,  Τσιφής, Σιότροπος 8 (2).

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Ταμπίτσικας 19, Ζαργάνης, Όμρι 2, Σωτηρίου 2, Τριανταφύλλου, Σταυρίδης 20 (3), Ζώνας 2, Αριδάς 10, Αντωνίου, Καρναχωρίτης 4, Κόλλιας.