B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Πανευβοϊκός-Α.Ε. Καρύστου 60-78

Με νίκη συνέχισε στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ το Α.Ε. Καρύστου, κερδίζοντας τον Πανευβοϊκό με 78-60 μετά από καλή εμφάνιση στο β’ ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο πρώτο μέρος, η ομάδα του Δημητρίου ήταν μπροστά στο σκορ χωρίς όμως να έχει εξασφαλίσει προβάδισμα ασφαλείας (36-41).

Η διαφορά έγινε στη γ’ περίοδο, όταν με πόντους κυρίως του Φρουσκλιά σε αυτό το διάστημα, οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν με 48-61 για να επικρατήσουν τελικά με 60-78, απέναντι στον Πανευβοϊκό που με τη σειρά του προσπάθησε για το καλύτερο.

Πρώτοι σκόρερς των γηπεδούχων οι Πάτας, Πετρογιάννης και από το Α.Ε. Καρύστου οι Φρουσκλιάς, Παρασκευόπουλος.

Διαιτητές: Χατζής-Εκιτζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:15-21, 36-41, 48-61, 60-78.

ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ (Κόντος): Μπασινάς, Πάτας 17 (2), Πετρογιάννης 11, Αρσενικός 9 (3), Αλαφάκης 2, Μπαραμπούτης, Χαραλάμπους 2, Δημάκος 7, Μοίρος, Καράφυλλος 5 (1), Κόντος 7 (1), Βαρβαντάκης.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Δρόσος, Ελευθερίου 2, Παρασκευόπουλος 15, Ψιακής 3 (1), Παπαϊωσήφ 13, Ροδολάκης 10, Παπαδημητρίου 7, Ζέρβας 7, Φρουσκλιάς 21 (2), Γεωργίου.