ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άρης Αμφίκλειας-Τελεθριακός 42-52

Ο Τελεθριακός πήρε το ροζ φύλλο αγώνος στην Αμφίκλεια, κερδίζοντας τον Άρη μετά από καλή εμφάνιση στο β’ ημίχρονο του αγώνα, με 52-42.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στο σκορ (17-18) με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν διαφορά στη γ’ περίοδο (27-39), για να επικρατήσουν τελικά με 42-52.

Οι Μπάτσος και Σ. Κουβλής οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων με 14 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-8, 17-18, 27-39, 42-52.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Μιχέλης): Μπαρούτης Π., Ζωγράφος 9, Χλωμίσιος, Πιπέρας 11 (1), Αυγερινάκος, Μπέης 3, Μπαρούτης Π. 2, Κέφος 3 (1), Μπάτσος 14, Σπυρίδωνος.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ραχιώτη): Τσιρόζογλου, Κασσίκος, Θεοδώρου 6, Κουβλής Κ. 6, Ζώγας 18, Κοντογιάννης , Μιχαηλίδης 2, Κουβλής Σ. 20.