ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας 60-43

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς νίκησε σε εξ αναβολής αγώνα τον Σύλλα με 60-43 και με ρεκόρ 9-1 ολοκλήρωσε την πρώτη φάση του πρωταθλήματος, παίρνοντας μαζί με το Λοκρό το εισιτήριο της πρόκρισης για τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο Σύλλας αιφνιδίασε στην αρχή τους γηπεδούχους και με 4 συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα στην πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 13-23.

Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα στη συνέχεια, μάζεψαν τη διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (28-28) για να πάρουν στη συνέχεια το προβάδισμα και να επικρατήσουν δίκαια με 60-43.

Από τους γηπεδούχους που είχαν 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων ο Τασούλας πέτυχε 13 πόντους, ενώ από τον Σύλλα ο Αγκόλλι σημείωσε 14 (2) πόντους.

Διαιτητές: Ντάνος-Χριστοδούλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-23, 28-28, 45-34, 60-43.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας-Παππάς): Σταμούλης 12, Ζγούρος, Παλέτας 2, Ψιλόπουλος 11, Μπεζεντές 8, Παππάς 2, Τασούλας 13 (2), Παπαθανασίου, Παντίσκας 10, Πλιάκας 2.

ΣΥΛΛΑΣ (Παπαργυρόπουλος): Αγαπητός 9 (1), Φακίτσας 5, Τριάντης 4, Αγκόλλι 14 (2), Πετεβές 3 (1), Μοβσεσιάν, Εμμανουήλ, Κουκουρίκος 6, Μπόλης 2.