B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίαντας Αυλίδας-Κονίστρες 70-68

Ο Αίαντας Αυλίδας έκλεισε με νίκη τη φετινή σεζόν, κερδίζοντας σε ένα συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στην παράταση τις Κονίστρες με 70-68!

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (29-29), οι Κονίστρες με τρία τρίποντα του Μητρόπουλου ξέφυγαν στο 30′ με 40-50.

Ο Αίαντας Αυλίδας αντέδρασε και απάντησε με το ίδιο νόμισμα , με τον Αγκαλίου να ευστοχεί σε τρία τρίποντα και με το 54-54 μετά από καλάθι του Τσιώλη το ματς πήγε στην παράταση.

Εκεί, οι γηπεδούχοι με 4 πόντους προς το φινάλε του Τσιώλη και μια βολή του Αγκαλίου έφτασαν στη νίκη γοήτρου με 70-68.

Από τους νικητές ο Αγκαλίου ήταν ο πρώτος σκόρερ με 26 (5) πόντους, ενώ από τις Κονίστρες που έκαναν πολύ καλό β’ γύρο ο Μητρόπουλος σημείωσε 30 (6) πόντους.

Διαιτητές: Γκογκορώσης-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-13, 29-29, 40-50, 54-54 (καν. διάρκεια), 70-68 (παράταση-τελικό αποτέλεσμα).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης-Βαρδάκης): Κατσαρός 6, Κουμαρτζάκης, Ανθής, Αργυρός Η., Δημηρόπουλος 7, Τσιώλης 16, Χατζηστάμου 5, Αγκαλίου 26 (5), Μπέγκα 6 (1), Καραπετάκος 2, Χατζηϊωάννου, Αργυρός Σ. 2.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα-Ζέρβας): Δημάς Χ., Ψαριανός Α. 2, Ψαριανός Γ. 8, Ματζάκος 14, Δημάς Ν. 10 (2), Βασιλείου, Κατσίκας 4, Αγγελόπουλος, Κόλλιας, Μητρόπουλος 30 (6), Νακόπουλος.