FEATURED Α2

Κύπελλο Ελλάδας: Νίκη-πρόκριση με ανατροπή! Ψυχικό-Έσπερος My KTEO Λαμίας 81-84

Ο Έσπερος My KTEO Λαμίας έκανε τη μεγάλη ανατροπή στο σκορ και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 14 πόντους, γύρισε τον αγώνα και πήρε τη νίκη-πρόκριση μέσα στο Ψυχικό επί της τοπικής ομάδας με τελικό σκορ 81-84!

Στο ημίχρονο το Ψυχικό προηγήθηκε με 38-25 όμως στη γ’ περίοδο με πρωταγωνιστή τον Λιάπη που πέτυχε 18 πόντους με το απόλυτο στα σουτ, προσπέρασε με 57-59 στο 30′ για να πάρει τελικά τη νίκη-πρόκριση με 81-84, με τους Τζόρτζεβιτς και Παπαντωνίου να ευστοχούν στο φινάλε σε καθοριστικές βολές.

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Ρίζος-Νάστος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-17, 38-25, 57-59, 81-84.

ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Κουκάς 11, Τοπάλι 14 (2), Παπανικολάου 7 (1), Μιχαλούτσος 1, Μάντζαρης 2, Αθανασούλας 10 (2), Μπάλος 14 (1), Αναγνωστόπουλος 10 (2), Καμπερίδης, Κέλι 12.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΜΥ ΚΤΕΟ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Νικολαϊδης 2, Λιάπης 18 (4), Καράμπουλας 4, Πολυτάρχου 11 (2), Τζόρτζεβιτς 13 (1), Λεγκίκας 5, Μπριούερ 19 (1), Παπαντωνίου 12, Ιωάννου.