FEATURED ΚΥΠΕΛΛΟ

Κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ: ΓΑΣ Άμφισσας-Τελεθριακός 70-52

Ο ΓΑΣ Άμφισσας επικράτησε εντός έδρας του Τελεθριακού με 70-52 για την α’ φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση, έχοντας τον πρώτο λόγο στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Στο πρώτο δεκάλεπτο τον λόγο είχαν οι άμυνες με την ομάδα του Γίδα να προηγείται με 15-11 στο 10′. Ίδιο σκηνικό και στη συνέχεια, με τον ΓΑΣ Άμφισσας να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με 26-19.

Με πολύ παραγωγικό γ’ δεκάλεπτο ο ΓΑΣ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη (48-34 στο 30′), με τον Τελεθριακό να προσπαθεί να επιστρέψει στη διεκδίκηση, χωρίς να τα καταφέρνει και τους γηπεδούχους να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ με 70-52.

Ο Μαμαρέλης με 26 (3) πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ για την ομάδα του Φώτου, ο Νέστορας πέτυχε 13 (1) πόντους.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-11, 26-19, 48-34, 70-52.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας-Ψιμούλης): Λιαράκης 2, Τσικνής 5 (1), Οικονόμου 4, Μαμαρέλης Αν., Βούρκας 13 (1), Κοκολόγος, Φουσέκης 5, Μοσχόπουλος 8 (1), Κοντογεώργος, Μαμαρέλης Αν. 26 (3), Μαγγελάκης 7, Κωνσνταντίνου.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Μαρούλας 12 (2), Αντωνόπουλος 9, Σεϊντίνι 2, Κασσίκος, Παπανικολάου, Ματάκιας 5, Λούκας 8 (2), Νέστορας 13 (1), Σαμπάνης 3.